Z Fortnite zniknęły policyjne radiowozy

Z Fortnite zniknęły policyjne radiowozy

Gracze popularnego Battle Royale zauważyli, że po wprowadzeniu ostatniej aktualizacji, świat Fortnite został pozbawiony modeli policyjnych radiowozów. Odpowiedzialna za grę, firma Epic Games, nie zdobyła się na oficjalny komentarz w tej sprawie, jednak najpewniej jest to efekt protestów w USA. 


Sytuacja w USA, która spowodowana została zabójstwem George'a Floyda, wstrząsnęła całym światem, co odbiło się również na branży gier wideo. Rockstar symbolicznie postanowił czasowo wyłączyć serwery GTA Online, CD Projekt przełożyło swoją imprezę Night City Wire, a Sony zdecydowało się na zmianę terminu, mającego miejsce jakiś czas temu, eventu Future of Gaming. Zmiany związane z sytuacją Stanów Zjednoczonych zaszły również w Fortnite, w którym zniknęły wszystkie policyjne radiowozy. Sytuacja wydaje się być dosyć zrozumiała, a Epic Games najprawdopodobniej zdecydowało się na podjęcie takiej, a nie innej decyzji żeby nie tworzyć dodatkowych pretekstów do podgrzewania i tak wystarczająco napiętej sytuacji, również w świecie wirtualnym. Temat jest wyjątkowo wrażliwy, a więc nie dziwi, iż twórcy gier decydują się na tego typu działania.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.