Youtuberzy to illuminati?!

Youtuberzy to illuminati?!

W dniu wczorajszym (26.11), youtuber Frothize (ponad 20 tys. widzów), wrzucił na swój kanał film pod tytułem: "YOUTUBERZY TO ILLUMINATI"! Zaprezentował on w nim w ciekawy sposób, teorię spiskową dotyczącą tego, że słowo "youtuberzy" ma związek z zakonem illuminatów¹.


W krótkim czasie po opublikowaniu tego filmu, w komentarzach mogliśmy już znaleźć kolejne teorie spiskowe. Wszystko oczywiście potwierdzone na skomplikowanych lub mniej skomplikowanych działaniach matematycznych. A Waszym zdaniem? Youtuberzy = illuminati?


Film obejrzycie poniżej:


¹ Zakon Illuminatów - został założony w dniu 1 maja 1776 roku przez Adama Weishaupta (1748-1830). Jak podaje ks. J.A.Cervery ( [3] str. 113) nazwa "Iluminaci" pochodzi jeszcze od sekty manichejczyków, którzy głosili, że są "oświeceni" przez niebo, a ich doktryna odrzucała jedność z Bogiem i sprowadzała się do radykalnej anarchii, polegającej na zniszczeniu wszelkich religii, społeczeństw i zniesieniu prawa własności, to jednak dopiero organizacja założona przez Weishaupta spowodowała ścisłe powiązanie tych idei ze światem polityki i finansów.


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu