YouTuberzy pomogli w sprzątaniu Tatr. Zebrano 402 kg śmieci

YouTuberzy pomogli w sprzątaniu Tatr. Zebrano 402 kg śmieci

Kilka dni temu odbyła się jedenasta edycja akcji Czyste Tatry organizowana przez stowarzyszenie Czysta Polska oraz agencję GetHero. Między innymi twórcy internetowi wraz ze swoimi widzami zebrali ponad 402 kg śmieci znalezionych na górskich szlakach.


Od wielu lat organizowane jest wydarzenie Eko MeetUp, gdzie widzowie mają okazję spotkać swoich ulubionych twórców internetowych i przyczynienia się do poprawy jakości środowiska poprzez sprzątanie górskich szlaków. Właśnie byliśmy świadkami kolejnej edycji tego charytatywnego eventu.

Jest ono częścią akcji Czyste Tatry organizowanej przez stowarzyszenie Czysta Polska. Całość polega na przechadzaniu się szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego i zbieraniu odpadów do specjalnych worków. W tym roku uczestnicy mogli liczyć także na liczne koncerty, warsztaty dla dzieci, strefy tematyczne czy eko kuchnię. Oczywiście nie mogło zabraknąć agencji GetHero oraz twórców do niej należących.Mieszkańcy Zakopanego i okolic mieli więc możliwość spotkania popularnych YouTuberów oraz posprzątania z nimi polskich gór. Przez dwa dni trwania wydarzenia udało się zebrać 402 kg śmieci przez szereg wolontariuszy oraz chętne osoby. Warto dodać, że udział w evencie był zupełnie bezpłatny.

Źródło: @n3jxiom (Instagram)


Partnerami wydarzenia były takie firmy jak np. McDonald's czy Electrolux. Patronat nad akcją sprawowali z kolei Burmistrz Miasta Zakopane czy Tatrzański Park Narodowy.

 

Braliście kiedyś udział w Eko MeetUpie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.