YouTuberzy pomogli w sprzątaniu Tatr. Zebrali 500 kg śmieci

YouTuberzy pomogli w sprzątaniu Tatr. Zebrali 500 kg śmieci

Zakończyła się 10. edycja wydarzenia Czyste Tatry, podczas którego ponownie postarano się o posprzątanie polskich gór. Wolontariusze oraz influencerzy zebrali ponad 500 kg odpadów!


Czyste Tatry to "charytatywny" event organizowany od dziesięciu lat. Jego celem jest częściowe uprzątnięcie turystycznych szlaków Tatr z pozostawionych tam przez ludzi śmieci. W akcji wzięli udział również liczni influencerzy w ramach EkoMeetUp organizowanego przez agencję GetHero.

Finał 10. edycji Czyste Tatry odbył się 31 lipca. Wtedy też w podróż po Tatrach wyruszyli nie tylko wolontariusze organizacji Czysta Polska, ale także znani i lubiani twórcy internetowi wraz ze swoimi widzami. Sprzątać szlaki podczas EkoMeetUp pomogli m.in. Rezigiusz, N3jxiom czy Yoshito Gamer. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez GetHero (@getheropl)


Łącznie udało się zebrać 589,2 kg odpadów. Liczba robi wrażenie - aż trudno sobie wyobrazić, że ludzie są w stanie tak zaśmiecić naturalne środowisko. Dlatego też tego typu akcje są niezwykle potrzebne i raczej (niestety) ten stan rzeczy za szybko się nie zmieni.

Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu Czyste Tatry oczywiście należą się oklaski. Następna edycja akcji zapewne odbędzie się w przyszłym roku w podobnym terminie.

 

Braliście udział w EkoMeetUp oraz Czystych Tatrach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.