YouTube Music zostało zintegrowane z Google Maps

YouTube Music zostało zintegrowane z Google Maps

Przeszło dwa lata temu, Google Maps wzbogaciło się o funkcję pozwalającą na sterowanie odtwarzaną muzyką podczas nawigacji. Dodany w tym celu został specjalny odtwarzacz, służący do zmieniania oraz zatrzymywania utworów, który w ubiegłym tygodniu zintegrowany został z YouTube Music.


W 2018 roku użytkownicy Google Maps otrzymali możliwość zmiany odtwarzanych utworów, bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Funkcja do tej pory współpracowała z platformami streamingowymi, takimi jak Play Music, Spotify czy Apple Music, natomiast od zeszłego tygodnia, zintegrowano wspomnianą funkcję z YouTube Music. Jeśli posiadacie aktualną wersję Google Maps oznaczoną jako 10.43.2, możecie wybrać nową integrację już teraz, w sposób pokazany na poniższym zrzucie ekranu: 


Na chwilę obecną, funkcja sterowania muzyką w Google Maps ze zintegrowanym YouTube Music, dostępna jest jedynie na telefonach z Androidem. Pomimo tego, że kontrolki do sterowania muzyką są wspierane na obydwu wiodących systemach mobilnych, z jakiegoś powodu urządzenia Apple wciąż nie są zintegrowane z YouTube Music, co najprawdopodobniej ulegnie zmianie w najbliższym czasie.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.