YouTube - mało które filmy przekraczają 100 tys. wyświetleń

YouTube - mało które filmy przekraczają 100 tys. wyświetleń

Nie da się ukryć, że na YouTube można znaleźć coraz więcej filmów z ponad milionem wyświetleń. Liczba ta nie rodzi dziś już tak dużego wrażenia, jak jeszcze kilka lat temu. Wbrew pozorom, takich materiałów wciąż jest stosunkowo mało.


Firma PEX przygotowała specjalny raport stanowiący podsumowanie zawartości YouTube w 2019 roku. Możemy dostrzec w nim kilka interesujących danych, które na co dzień nie są aż tak oczywiste.

Użytkownicy publikują coraz więcej treści - w ubiegłym roku średnia wyniosła 16 filmów na pojedynczego użytkownika.

Źródło: PEX


Najwięcej tych produkcji pochodziło z kategorii "gry". Co ciekawe, to jedyna kategoria, która zaliczyła tak pokaźny wzrost. Widać to dobitnie na poniższym wykresie.

Źródło: PEX


Najczęściej oglądanym rodzajem treści nie są jednak "Gry", ale "Inne" oraz "Muzyka". Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie.

Źródło: PEX


Najbardziej intrygującą dla mnie statystyką jest z kolei fakt, że spośród milionów publikowanych filmów, tylko 0,77% z nich przekracza 100 tys. wyświetleń.

Źródło: PEX


Największą bazę stanowią materiały poniżej tysiąca wyświetleń - aż 88,4%.

Źródło: PEX


Co się zaś tyczy treści z powyżej miliardem odsłon - tutaj wygrywa muzyka, która deklasuje inne kategorie z wynikiem ponad 80%.

Źródło: PEX


 

Co sądzicie o powyższych danych? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.