YouTube doczeka się ogromnych zmian. Nadchodzą nowe funkcje

YouTube doczeka się ogromnych zmian. Nadchodzą nowe funkcje

YouTube ma w 2021 roku nieco się zmienić. Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia opublikowanego na oficjalnym blogu Google. Nadchodzą nowe funkcje, formaty oraz liczne poprawki.


Platforma YouTube przynosi gigantowi z Mountain View przytłaczające wręcz dochody z reklam. Nic więc dziwnego, że decyduje się on na liczne inwestycje w serwis.

Google poinformowało użytkowników o niedawno dokonanych aktualizacjach YouTube oraz zapowiedziało szereg kolejnych. Przede wszystkim wspomniano o ciągłych poprawkach w wyglądzie usługi praktycznie jej wszystkich wersji.

Kilka lat temu odmieniono chociażby desktopową odsłonę, a niedawno doczekaliśmy się zmian w obrębie ekranu odtwarzania na urządzeniach mobilnych (przeniesiono np. sekcję komentarzy). Niedługo transformacji ma doczekać się aplikacja na tablety.Koncern chwali się także obsługiwanymi formatami - SD, HD, 4K - oraz technologiami - VR oraz HDR dla transmisji na żywo. Dynamiki nabrać mają prace nad wersją YouTube obsługującą gogle wirtualnej rzeczywistości. Z platformy korzysta bowiem coraz więcej osób, więc Google chce odpowiadać na ich indywidualne potrzeby.

Popularność serwisu rośnie w zastraszającym tempie na telewizorach. Dlatego też zmian może doczekać się także aplikacja YouTube TV (u nas niestety jeszcze niedostępna). Pojawić się ma opcja nagrywania materiałów w celu ich późniejszego obejrzenia offline.

Nie zapomniano rzecz jasna o YouTube Music, z którego korzysta coraz więcej konsumentów. W bibliotece platformy znajduje się obecnie 70 milionów utworów i Google chce, by dostęp do nich stawał się coraz łatwiejszy i przystępny.

Źródło: Google


Zwiększony ma zostać nacisk na kwestie bezpieczeństwa - szczególnie chodzi o ochronę nieletnich. Rodzice mają zyskać funkcję pozwalających na dodanie konkretnych filmów, które mogą być oglądane przez YouTube Kids.

Źródło: Google


Nie tak dawno rozpoczęły się testy formatu Shorts, czyli funkcji na wzór TikToka czy Reels od Instagrama. Opcja nagrywania krótkich klipów podobno świetnie przyjęła się w Indiach i niedługo trafi do użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Kiedy pojawi się u nas? Tego nie wie nikt.

Źródło: Google


YouTube ma także wyposażyć się w nowy zestaw możliwości zarobku oraz wsparcia dla twórców. Teraz testowana jest funkcja "aplauz" pozwalająca na szybkie wyrażenie swojej radości z oglądanej właśnie transmisji na żywo. Niedługo też zaprezentowane mają zostać inne funkcje.

Źródło: Google


Ponadto usprawniony i udostępniony szerzej ma zostać system sprzedaży własnych produktów. O tym mówi się już od kilku lat, lecz wydaje się, iż Google jest coraz bliżej implementacji takiej opcji u wszystkich influencerów we wszystkich krajach.Trzeba przyznać, że obietnice i zapowiedzi prezentują się naprawdę świetnie. O poszczególnych nowościach z pewnością będziemy Was informować w osobnych artykułach, kiedy tylko pojawią się szczegóły

 

Co sądzicie o zaprezentowanych nowościach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.