YouTube demonetyzuje filmy na podstawie komentarzy

YouTube demonetyzuje filmy na podstawie komentarzy

Nie od dziś wiadomo, że demonetyzacja to prawdziwa udręka YouTuberów. Czasem jedno nieodpowiednie słowo wystarczy, aby algorytm YouTube uznał, że film nie nadaje się do tego, aby można było na nim zarabiać. Problem z czasem coraz bardziej się pogłębia, a najnowsze doniesienia w tym temacie mówią o tym, że na demonetyzację filmu mogą wpłynąć nawet komentarze.


Kilka dni temu przedstawiciele YouTube przyznali, że obecnie demonetyzowane są materiały, pod którymi pojawiają się nieodpowiednie komentarze. Sprawa wyszła na jaw, gdy Jessica Ballinger, jedna z twórczyni rodzinnego kanału Ballinger Family, zwróciła się w Tweecie do YouTube z pytaniem, dlaczego przyjazny i zupełnie nieszkodliwy film z jej synem robiącym gimnastykę został zdemonetyzowany.YouTube nie przedstawił przyczyny demonetyzacji od razu, po czasie jednak przyznał, że portal obecnie walczy z falą nieodpowiednich komentarzy pisanych pod adresem osób nieletnich.Ostatecznie wyszło na jaw, że celem tego działania jest walka z pedofilią. Okazuje się, że pod wieloma filmami z dziećmi można znaleźć nieodpowiednie komentarze pod adresem osób nieletnich. Chociaż akcja sama w sobie jest bardzo słuszna i potrzebna, tak zupełnie absurdalne zdaje się karanie YouTuberów za to, jakie osoby oglądają i komentują ich filmy. Twórcy podpowiadają, że YouTube powinien skupić się na samych komentarzach, a nie materiałach, pod którymi się pojawiają.Spoglądając na to jednak z drugiej strony, takie sytuacje powinny wzbudzić refleksję w rodzicach, którzy tak chętnie publikują materiały przedstawiające ich dzieci. Powinni oni mieć świadomość tego, że wrzucając gdziekolwiek do internetu coś związanego z dziećmi, ryzykują bardzo wiele. Nie ma możliwości posiadania całkowitej kontroli nad tym, kto ogląda opublikowane przez nich filmy czy zdjęcia, w związku z tym warto się zastanowić czy aby na pewno internet jest odpowiednim miejscem na pokazywanie życia swojej rodziny.

Zdemonetyzowany film rodziny Ballinger - obecnie dodawanie komentarzy pod nim jest zablokowane:

Emilia Wełna

Zawodowo zajmuję się redakcję i korektą, a hobbystycznie pisaniem. Fascynuje mnie nauka, a najwięcej czasu zajmuje granie w GTA i oglądanie "Przyjaciół" na okrągło.