Ciekawa strona życia w stolicy Anglii - przed wami kanał

Ciekawa strona życia w stolicy Anglii - przed wami kanał "uRban w Londynie"

Na naszej stronie przedstawialiśmy wam już nieraz kanały podróżnicze, które zawsze potrafią zaciekawić swoją różnorodnością ich widzów. Dziś przyjrzymy się natomiast twórczości równie ciekawej, ale prowadzonej głównie w jednym, ale za to niezwykle urozmaiconym miejscu. Mowa tu o produkcjach uRbana, który sprawia, że o mieście jakim jest Londyn, dowiemy się dosłownie wszystkiego.


Londyn to miejsce, które powinien zobaczyć na własne oczy chyba każdy. Oprócz masy atrakcji turystycznych samo życie w tej ogromnej metropolii jest pod wieloma względami niezwykle urozmaicone. Właśnie przez to stolica Anglii staje się na każdym kroku jeszcze bardziej ciekawa, a czasem nawet i szokująca. O tym wszystkim dowiemy się właśnie z kanału "uRban w Londynie", który przedstawiamy w ramach naszej serii wpisów polecania YouTuberów. Wraz z twórcą przeprowadziliśmy wywiad, który pozwoli wszystkim wam poznać go jeszcze bliżej.

YouTubera ogląda na ten moment blisko 35 tysięcy osób, których zainteresowała w jakiś sposób jego twórczość. Sam uRban jednak rzadko kiedy wspomina o swoich początkach życia w stolicy Anglii. Właśnie dlatego zapytaliśmy go o szczegóły tego, jak tak naprawdę się tam znalazł.
W Londynie mieszkam od 2006 roku. I tak naprawdę miałem tutaj tylko 2 prace. Pierwsza to była praca na rikszy przez którą poznałem miasto a raczej centrum od każdej strony. Na dzień dzisiejszy pracuję w jednym z teatrów na West End ale mam takie przeczucie że niedługo powiem do widzenia i skupię się tylko na kanale.Wiele starszych widzów uRbana kojarzy go w internecie za sprawą tego, że od lat jest znanym producentem muzycznym. Zapytaliśmy więc, jak wygląda jego historia z tworzeniem kawałków:
Produkcją muzyki zajmuję się od 2007 roku. W roku 2009 pojawiłem się na pierwszym legalnym albumie. Był to krążek RETROSPEKCJE rapera Fu. Do dnis dzisiejszego mam na swoim koncie ponad 100 numerów na ponad 60 albumach. W tym 5 złotych płyta za wkład na albumy atrystów tj. Pih, KęKę czy Chada.

Wiedząc już od kiedy uRban przebywa w stolicy Anglii nie sposób zapytać o to, skąd wziął się pomysł tworzenia materiałów o Londynie. Swój pierwszy materiał twórca opublikował dokładnie pierwszego dnia 2016 roku.
Pomysł się wziął bardzo spontanicznie. Wraz z obecną żoną kupiliśmy sobie kamerkę GoPro i kręciliśmy sobie pamiątkowe filmiki z wakacji. Ale wszystko się zaczęło od tego jak dostałem gimbala na gwiazdkę 2015. 2 dni po świętach ruszyłem nagrać pierwszy materiał do muzułmańskiej dzielnicy Whitechapel. Dlaczego akurat tam? Kilka dni wcześniej wpadł mi w ręce pewien artykuł z polskiej gazety piszący o tym że dzielnica ta jest londyńską strefą szariatu. A że temat o imigrantach i muzułmanach był na topie to video bardzo szybko zyskało popularność... Potem pomysły już wpadały z dnia na dzień i myślę że przez następne 5 lat jeszcze jest co pokazywać w tym mieście.Twórca nie musiał wcale długo czekać, aby jego kanał szybko się rozkręcił. W marcu 2016 roku opublikował materiał, który uzyskał ogromną popularność w Internecie. I trudno się nie dziwić - wizyta w domu milionera w Londynie należy raczej do rzadkości jeśli chodzi o YouTube. O tym materiale rozpisaliśmy się już blisko rok temu w osobnym artykule, natomiast całość obejrzycie poniżej:

Dla mnie każde video jest wyjątkowe i inne ale kanał rozbujało video z domu milionera. Do dziś wyświetlono je ponad 500k razy i ciągle nie zwalnia tempa.

Mimo swojej nazwy, twórca nie ogranicza się jedynie do twórczości w obrębie Londynu. YouTuber był z kamerą m.in. w Luton, Harlow czy Leicester. Na kanale nie brakuje także pojedynczych filmów z zupełnie innych krajów. Urban odwiedził takie miasta jak Madryt, Belgrad czy Pragę.

Poniżej obejrzycie film z Leicester - miasta, z którego pochodzą "lisy" - zwycięzcy ligi angielskiej w sezonie 2016:Sami zapytaliśmy uRbana o kolejne plany jeśli chodzi o twórczość odbiegającą od Londynu. Oto co nam zdradził:
Najbliższy wyjazd będzie do Meksyku za niecałe 2 tyg. Chodź kanał ma nazwę uRban w Londynie to z racji tego że podróże są moją pasja nie chce się ograniczać. Na wycieczki poza UK ruszam 5/6 razy do roku więc szkoda by było nie wykorzystać okazji do nagrania fajnego materiału. A jeżeli chodzi o UK to plan jest taki żeby w tym roku wybrać się do Silverstone zobaczyć na żywo F1 no i oczywiście nagrać z tego odcinek.

Urban nieraz pokazywał nam na swoim kanale najciekawsze miejsca przedstawiające stolicę Anglii. Odwiedził zarówno najbogatszą jak i najbiedniejszą dzielnicę Londynu. Przedstawił nam miejsca, w których miały miejsce ataki terrorystyczne, a także te, które wyróżniają się na tle innych czymś szczególnym - np. dominacją religii muzułmańskiej. My natomiast zapytaliśmy go, jakie miejsce w Londynie podoba mu się najbardziej i dlaczego!
Moje ulubione miejsce to Camden Town. Różnorodność oraz egzotyka tego miejsca jest taka że wybierając się tam przenosisz się do innej bajki. Kto nie był nigdy w Camden nie zrozumie tego miejsca. Obok siebie funkcjonują ludzie z różnych nacji religii i subkultur.

Materiał z tego miejsca obejrzycie poniżej:Kanał uRbana w Londynie rozwija się z każdym publikowanym materiałem i trudno nie polecić każdego z nich. Na dzień dzisiejszy twórcę subskrybuje ok. 35 tysięcy osób, a jego 87 materiałów zostało obejrzanych do tej pory łącznie ponad 3,6 miliona razy. W związku z tym, zapytaliśmy uRbana jakie są jego plany związane z kanałem.
Po powrocie z Meksyku zaczynam pracę nad nową serią promującą ciekawych Polaków w Londynie i UK. Więcej nie zdradzę bo aktualnie pracuję nad formułą serii. A poza tym nie zwalniam tempa i dalej będę pokazywał Londyn i inne miasta w UK.

Życzymy powodzenia! Poniżej przejdziecie do kanału tego YouTubera. My natomiast pozostawiamy Was z kilkoma świetnymi filmami stworzonymi przez uRbana.

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO SUBSKRYPCJI KANAŁU "URBAN W LONDYNIE"Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.