Twórca Five Nights at Freddy's odchodzi na emeryturę

Twórca Five Nights at Freddy's odchodzi na emeryturę

Twórca popularnej serii gier wideo Five Nights at Freddy's - Scott Cawthon - postanowił przejść na emeryturę. Wszystko przez polityczne kontrowersje z jego udziałem.


Five Nights at Freddy's to niezwykle popularna seria gier wideo z gatunku horror. Swego czasu było o niej szalenie głośno za sprawą wielu twórców internetowych, którzy nagrywali z niej materiały na YouTube. Jak się okazuje, jej przyszłość stoi właśnie pod znakiem zapytania.

Scott Cawthon - osoba odpowiedzialna za cykl - poinformował o przejściu na emeryturę. Głównym powodem takiego stanu rzeczy miały być pogróżki otrzymywane przez rozgoryczonych fanów. Mężczyzna aktywnie brał bowiem udział w kampaniach konserwatywnych polityków pokroju Donalda Trumpa. Przelewał także pieniądze na rozwój takich ugrupowań. Niektórym osobom niezbyt się to podobało.

Do jego domu miały docierać groźby celujące nie tylko w jego osobę, ale także żonę dewelopera. Obwieścił on, że nie chce przepraszać za żadne swoje decyzje i czyny - woli odejść z branży, gdyż nie jest ona tego warta.Ponadto Scott tłumaczy, że czuje się już zmęczony tworzeniem gier z serii FNAF. Proces ten zajmował mu za dużo czasu i chce w końcu skupić się na rodzinie. Nie oznacza to jednak, że już nigdy o popularnych produkcjach nie usłyszymy. Pałeczkę ma przejąć "ktoś zaufany".

Niedługo zresztą doczekamy się kolejnej odsłony gry o podtytule Security Breach. Premiera jeszcze w tym roku.

 

Co sądzicie o decyzji twórcy FNAF? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.