Twitter pokaże mecze NBA z kamerą skupioną na jednego zawodnika

Twitter pokaże mecze NBA z kamerą skupioną na jednego zawodnika

Konto @NBA na Twitterze ma 26,7 milionów obserwujących, jest to największa liczba obserwujących jeżeli chodzi o kategorię sportową. Dla tego już 17. lutego zobaczymy mecz NBA na platformie Twitter w nieco innej odsłonie, albowiem z kamerą skierowaną tylko na jednego gracza. Stało się to za sprawą podpisania umowy pomiędzy Twitterem i NBA oraz Turner Sports - głównym partnerem telewizyjnym amerykańskiej ligi koszykówki.


Umowa początkowo zawarta została na 20 gier, wliczając w to jeden mecz "playoff" i zacznie się w połowie lutego od meczu All-Star. Na Twitterze nie zobaczymy jednak całej gry, a dopiero drugą połowę, a to dla tego, by nie krzywdzić głównych kanałów transmitujących rozgrywki w telewizji, które płacą miliardy dolarów rocznie za taką możliwość.Widzowie będą mogli głosować na koncie @NBAonTNT, którego zawodnika chcą oglądać w drugiej połowie na Twitterze. Transmisja na żywo z kamerą skierowaną na gracza, który wygra głosowanie będzie odbywać się od początku drugiej połowy. NBA nazwało tą technologię "iso-cam". W przypadku jeżeli oglądany zawodnik zejdzie na ławkę, to użytkownicy Twittera zobaczą zwykłą rozgrywkę, lecz z kamery znajdującej się za jednym z koszy, zamiast ze standardowej kamery znajdującej się na środku hali.

Eksperyment ten nie ma zamiaru przenieść sportu na portale społecznościowe, a próbuje jedynie zjednać sobie te dwa media - tradycyjne transmisje telewizyjne i te internetowe. Twitter zapowiedział, że ma zamiar puszczać materiały sponsorowane przed transmisją i w trakcie przerw. Przychodem z reklam Twitter podzieli się z NBA i Turner Sports.
To nie jest po prostu branie programu telewizyjnego i puszczanie go na Twitterze. To nie działa. - mówi Kay Madati, wiceprezes TwitteraKuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.