Twitch z możliwością zarobku dla mniej znanych twórców

Twitch z możliwością zarobku dla mniej znanych twórców

Życie ze streamowania nie jest wcale łatwe. Twitch doskonale o tym wie i po raz kolejny wychodzi naprzeciw swoim użytkownikom. Po ogłoszeniu nowych opcji subskrybcji, platforma streamerska otwiera nowe możliwości zarobkowe dla mniejszych streamerów.
Do tej pory, jedynie twórcy posiadający partnerstwo z Twitchem byli w stanie zarabiać na swoich streamach i filmach. Ma się to jednak zmienić wraz z nowym programem członkowskim. Chcąc nieco wesprzeć mniejszych twórców podążających za marzeniami, Twitch wprowadza coś w rodzaju pomostu - między początkującymi streamerami, a doświadczonymi użytkownikami z partnerskim statusem. Program ten ma objąć dziesiątki tysięcy twórców, jednak nie bez żadnych ograniczeń. Początkowo twórcy o statusie Affiliate będą mogli otrzymywać wsparcie finansowe widzów poprzez system emotikonów używanych za pomocą Bitsów (waluta Twitch.tv).


Kiedy projekt oficjalnie ruszy, Twitch.tv roześle zaproszenia do dołączenia do programu (nie będzie wymagane zgłaszanie żadnych aplikacji) użytkowników spełniających poniższe kryteria:

  • minimum 500 łącznych minut streamowania przez ostatnie 30 dni,

  • streamy w conajmniej 7 różnych dniach w trakcie ostatnich 30 dni;

  • średnia przynajmniej 3 aktywnych w jednym czasie widzów przez ostatnie 30 dni;

  • minimum 50 obserwujących.


Aby w prosty sposób wykazać różnice między poszczególnymi poziomami streamerów, Twitch przygotował na tę okazję tabelę, którą znajdziecie poniżej.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl