Twitch zaczyna obniżać ceny subskrypcji

Twitch zaczyna obniżać ceny subskrypcji

Twitch rozpoczął proces dostosowywania cen subskrypcji do zarobków w konkretnych krajach. Nowe cenniki pojawią się jeszcze w sierpniu.


Twitch w końcu zdecydował się na wprowadzenie lokalnych cenników. Do tej pory koszt miesięcznej subskrypcji był po prostu równowartością 4,99 dolarów, co niekoniecznie stanowiło korzystną ofertę dla mieszkańców mniej zamożnych krajów.

W maju rozpoczęto testy nowych cen w Meksyku oraz Turcji. Te zakończyły się ogromnym sukcesem - widzowie znacznie chętniej decydowali się na wspieranie swoich ulubionych twórców. Teraz zmiany zaimplementowane zostaną na innych rynkach.

Nie wiadomo dokładnie na jakiej zasadzie Twitch wylicza obniżki, lecz w wielu przypadkach mówimy o subskrypcjach tańszych nawet o 70 procent. Mieszkańcy Azerbejdżanu, Wietnamu czy Egiptu zapłacą wyłącznie 1,59 dol., czyli około 5,70 zł. Kilka innych lokalnych przykładów znajdziecie poniżej.

Źródło: Twitch


Na razie nie podano jeszcze kwot dla Europy. Stanie się to zapewne za kilka dni, gdyż nowe cenniki mają zostać wprowadzone jeszcze w sierpniu. W Polsce zapłacić należy obecnie ponad 20 zł, więc miejmy nadzieję, iż cena zmaleje o co najmniej kilkanaście procent. Zobaczymy.

Warto też zaznaczyć, iż koszty uzależnione będą od lokalizacji widza a nie twórcy. Dlatego też Twitch przygotował specjalny system dopłat dla streamerów. Dodatkowe pieniądze będą im się należeć wtedy, kiedy m.in. co najmniej 20% przychodu będzie pochodzić z krajów objętych lokalnym cennikiem (do tego grona nie należą Stany Zjednoczone, Kanada, Szwajcaria, Izrael oraz Japonia).

Teraz pozostaje czekać na kolejne ogłoszenia platformy jeśli chodzi o nowe ceny w Polsce.

 

Co sądzicie o zmianach na Twitchu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.