Twitch w Polsce ze spadkiem oglądalności

Twitch w Polsce ze spadkiem oglądalności

W zeszłym roku aktywność na stronach streamingowych znacząco wzrosła. Jednak obecnie nasze życia powoli zaczynają wracać do normalności, dlatego też zauważono znaczący spadek oglądalności na wielu portalach, w tym na Twitchu.


Z powodu pandemii koronawirusa większość osób zostało zmuszonych do przeniesienia wielu ważnych aspektów swojego życia w tryb zdalny. Nic więc dziwnego, że wzrosła aktywność na wielu stronach internetowych. Szczególną uwagą cieszyły się te streamingowe. Na portalach typu Twitch znacząco wzrosła liczba użytkowników - zarówno osób tylko oglądających, jaki i tych transmitujących.

Sytuacja niedawno się odwróciła. Wielu polskich streamerów streamowało od godzin porannych - kiedy to zaczynały się zajęcia zdalne. Teraz, wraz z powrotem uczniów do szkół, ich oglądalność drastycznie spadła. Zanotowano aż szesnastoprocentowy spadek godzin oglądanych w ubiegłym miesiącu.

Źródło: Twitch


Natomiast patrząc na TOP 10 polskiego Twitcha, to tylko jedna osoba nie poczuła utraty popularności. Dlatego też streamerzy robią co mogą, aby skutki "powrotu do normalności" oraz nadchodzących wakacji nie były dla nich miażdżące. Wielu z nich przerzuca się po prostu na późniejsze godziny streamowania. Niestety, w tym przypadku może to niewiele pomóc.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.