TikTok pozwoli robić zakupy z poziomu aplikacji

TikTok pozwoli robić zakupy z poziomu aplikacji

TikTok testuje wprowadzenie sekcji zakupów w aplikacji. Z jej poziomu użytkownik będzie mógł wybrać konkretny produkt i przejść na stronę sprzedawcy, by go zamówić.


Aplikacja TikTok wydaje się perfekcyjnym miejscem do promocji i sprzedaży produktów. Wygląda na to, że deweloperzy za nią odpowiedzialni też tak myślą, gdyż wielu użytkowników zauważyło obecność specjalnej zakładki "Zakupy" na niektórych profilach.

Pierwszy o nowości poinformował serwis Bloomberg, który skontaktował się z osobami odpowiedzialnymi za usługę w celu potwierdzenia testów. Potem nowość dostrzegli niektórzy odbiorcy w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. U mnie także pojawiła się omawiana sekcja.

Na razie jednak nie można z jej poziomu niczego zamówić - nic się bowiem nie wyświetla. Według doniesień zobaczyć tam będzie można zdjęcia produktów oraz ich ceny, po których kliknięciu użytkownicy zostaną przekierowani na oficjalną stronę sprzedawcy. 

Źródło: wł.


Nie wiadomo na razie czy funkcja zostanie rozwinięta. Nie można wykluczyć odnośników osadzanych w filmach - te przekierowywałyby do konkretnej karty produktu w nowej zakładce. Testy są jednak na dosyć wczesnym etapie i do końca nie wiadomo kiedy TikTok zdecyduje się na finalną implementację nowości.

Jeśli jednak już trafi ona do usługi, to niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Istnieje także możliwość, iż TikTok ostatecznie nie zdecyduje się na wdrożenie opcji dokonywania zakupów.

 

Co sądzicie o nowości testowanej na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.