Streamerki na Twitchu przekroczyły kolejne granice. Platforma reaguje

Streamerki na Twitchu przekroczyły kolejne granice. Platforma reaguje

Kolejne granice na Twitchu w związku z basenowymi streamami zostały przekroczone. Administracja serwisu postanowiła jednak w końcu zareagować. 


W ostatnich dniach część streamerek wykorzystała trend ASMR w celu tworzenia kontrowersyjnych, a momentami wręcz niesmacznych zachowań, mających przyciągnąć kolejnych widzów na kanał. Administracja Twitcha zwróciła jednak uwagę na nowy trend i zablokowała czasowo kanały Indiefoxx (blisko 1 mln obserwujących i Amouranth (ponad 3mln obserwujących) - topowych influencerek "basenowych streamów" na platformie.

 Pomimo blokady i dość ostrej reakcji społeczności Twitcha na wydarzenia, streamerki mają sobie za nic tymczasowe zamknięcie kont. Indiefoxx żartuje sobie, że "administracja po prostu zobaczyła jak ciężka jest to praca i chciała dać im weekend wolnego". Przy okazji wykorzystały także sytuację, aby promować swoje inne media społecznościowe, na których nadają na żywo, w tym OnlyFans.

Źródło: Twitter @JakeLucky


Reakcja serwisu jest ważna i chwalona przez znaczą część społeczności platformy, lecz z perspektywy czasu, niewiele zmieni ona w kwestii streamów w kategorii "Pools, Hot Tubs, and Beaches". Wszystko wskazuje na to, że wspomniane streamerki wkrótce powrócą na platformę z kolejnymi budzącymi kontrowersje transmisjami. Uważacie, że Twitch powinien nałożyć permanentne blokady na tego typu kanały?

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl