Steam przedstawia nowy wygląd

Steam przedstawia nowy wygląd

Podczas tegorocznego Game Developers Conference Valve zaprezentowało nowy wygląd Steama, który już za kilka miesięcy ma zostać udostępniony graczom. Oprócz odświeżonego wyglądu firma szykuje także zmiany związane z działaniem platformy. 


Co zostanie zmienione? Gry można przydzielać do kategorii już teraz, jednak wraz ze zmianami będzie je można także sortować opierając się na tagach. Po wybraniu gry będziemy mogli natomiast zobaczyć całkowicie odmieniony ekran startowy. Pojawią się tam podstawowe dane, takie jak data ostatniej rozgrywki i czas spędzony przy wybranym tytule, ale także odnośniki między innymi do centrum społeczności. Dodatkowo znajdziemy w tym miejscu informacje o ostatniej aktywności znajomych, kartach, dostępnych dodatkach oraz zrzutach ekranu wykonanych podczas gry.W karcie gry zostanie także dodane miejsce na wiadomości od twórców gry, w których znaleźć będzie można informacje na przykład na temat różnych wydarzeń. Same wydarzenia otrzymają również oddzielną zakładkę, której zawartość będzie się różnić w zależności od posiadanych gier. Deweloperzy dostaną przy tym narzędzia pozwalające im mierzyć zaangażowanie graczy w owe wydarzenia.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia tych zmian, jednak Valve zapowiedziało, że beta testy zostaną zorganizowane latem bieżącego roku.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.