Spotify wprowadza możliwość grupowego słuchania muzyki

Spotify wprowadza możliwość grupowego słuchania muzyki

Spotify wprowadziło funkcję umożliwiającą grupowe słuchanie muzyki. Nowość pozwala na rozpoczęcie sesji w maksymalnie pięć osób, z których każda może kontrolować to, co aktualnie jest odtwarzane.


Pandemia koronawirusa spowodowała, że deweloperzy coraz częściej decydują się na wprowadzanie nowości dedykowanych większej liczbie osób. Nie inaczej jest w przypadku Spotify.

Pierwsze testy funkcji umożliwiającej grupowe słuchanie muzyki rozpoczęły się już w maju. Twórcy platformy poinformowali właśnie o publicznym debiucie nowości nazwanej "Sesja grupowa".

Źródło: Spotify


Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu usługi:
Funkcja umożliwia użytkownikom Spotify Premium na całym świecie jednoczesne dostrojenie się do tej samej listy odtwarzania lub podcastu. Zatem bez względu na odległość - sześć stóp od siebie, czy tysiące mil - ty i twoi znajomi możecie teraz słuchać tej samej treści w tym samym czasie na własnych urządzeniach (a także sterować odtwarzaniem). Grupy od dwóch do pięciu osób mogą jednocześnie korzystać z tej funkcji, udostępniając sobie łącze za pośrednictwem komunikatorów lub mediów społecznościowych.

Co zatem z tego wynika? Po dołączeniu do stworzonej grupy każdy użytkownik otrzyma opcję sterowania listą odtwarzania i dodawaniem do niej własnych utworów. Do tego należy jednak posiadać płatną wersję Spotify Premium.

Nowość nadal znajduje się w fazie beta, lecz jest już dostępna dla większości użytkowników. Możesz sprawdzić jej obecność poprzez wybranie danego utworu i kliknięcie ikony dostępnych urządzeń. Jeśli nie będzie tak funkcji "Sesja grupowa", to musisz jeszcze nieco poczekać.

 

Co sądzicie o tym usprawnieniu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.