Sposób na darmowe burgery w McDonald's viralem na YouTube

Sposób na darmowe burgery w McDonald's viralem na YouTube

W ostatnich dniach odwiedzając główną stronę YouTube, mogliśmy poczuć się, jakbyśmy cofnęli się o kilka dobrych lat. Viralem został bowiem film, w którym pewna osoba pokazuje, jak zdobyć darmowe burgery w McDonald's.


Podobne zagrywki na YouTube mogliśmy oglądać przed laty wiele razy. Już 11 lat temu Rémi GAILLARD podbił sieć darmowym sposobem na dowolne zamówienie w McDonald's Drive Thru. Tym razem, dwójka panów skorzystała z błędu, który według nich znajduje się w każdym z "kiosków" restauracji.  Jak zadziałał ten sposób? Na początku wybrano 10 burgerów w promocyjnej cenie - 1$ za każdy, aby później z każdej z kanapek ręcznie usunąć mięso. Poprzez tę sztuczkę, rachunek został zmniejszony  o 11 dolarów, a wszystko przez błąd restauracji, która przez usunięcie mięsa pomniejszała cenę jednego burgera o 1,10$. Aby saldo nie było na minusie, panowie dodali do niego jednego zwykłego burgera, a rachunek został wyzerowany. Tym sposobem zamówili oni 12 kanapek za darmo, a całość tego procesu została przedstawiona na tym filmie:Powyższy film został na ten moment obejrzany ponad 2 miliony razy, a w komentarzach możemy znaleźć opinie, które potwierdzają fakt, że błąd faktycznie miał miejsce. McDonald's zaraz po zdobyciu większej popularności tego filmu, został poinformowany o sprawie przez największe serwisy internetowe. Możliwe więc, że błąd "kiosku" w Stanach Zjednoczonych został już naprawiony.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.