Snapchat po 8 latach usuwa funkcję prędkościomierza

Snapchat po 8 latach usuwa funkcję prędkościomierza

Snapchat po wielu latach usuwa popularny filtr, który pozwalał na pokazywanie prędkości, z jaką przemieszcza się użytkownik. Decyzja platformy tłumaczona jest zagrożeniem, jakie niesie wspomniana opcja.


Według niektórych, filtr zachęcał do brawurowej jazdy, ponieważ użytkownicy wykorzystywali go do chwalenia się osiągniętą prędkością na drodze. Decyzja aplikacji po wielu latach nie została podjęta bezpodstawnie, bowiem jest ona związana ze śmiertelnymi wypadkami w tle.

Chodzi m.in. o zdarzenia w latach 2015-2017 w Atlancie, Filadelfii oraz na Florydzie. We wszystkich zdarzeniach udowodniono, że pasażerowie używali wspomnianego filtra do chwalenia się prędkością. W ostatnim z nich zginęło pięć osób. Po pierwszych głosach dotyczących niebezpiecznych skutków używania filtra, rok później doszło do kolejnego wypadku, tym razem w Wisconsin. Rodzina jednej z ofiar postanowiła wtedy złożyć pozew przeciwko Snapchatowi.Wynikiem wieloletniego procesu jest wyrok dotyczący zaniedbań twórców platformy jeśli chodzi o projektowanie tytułowej funkcji. Snapchat odrzucił postanowienie, jednak teraz postanowił ostatecznie wycofać opcję.  Według aktualnych informacji, sam filtr zostanie całkowicie usunięty z aplikacji w ciągu najbliższych tygodni. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.