Rojson ujawnił szczegóły tajnego projektu z Arkiem Milikiem

Rojson ujawnił szczegóły tajnego projektu z Arkiem Milikiem

Rojson ogłosił właśnie platformę gamingową o nazwie Day of Duel. Będzie ona umożliwiać branie udziału w rozgrywkach online niezależnie od doświadczenia oraz umiejętności. Jej planowy debiut odbędzie się w przyszłym roku.


Pod koniec marca informowaliśmy Was o tajnym projekcie Rojsona oraz Arkadiusza Milika. Do tej pory jego szczegóły były owiane tajemnicą, lecz raczej nikt nie miał wątpliwości, że Panowie szykują coś związanego z gamingiem. Właśnie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi przedsięwzięcia.

Okazuje się, że Patryk Rojewski oraz Arkadiusz Milik zostali twarzami i inwestorami spółki GGDAB Polska S.A. tworzącej platformę do rywalizacji e-sportowej o nazwie Day of Duel. Obecnie znajduje się ona w stanie wersji beta i zostanie prowadzona na rynek w marcu 2023 roku. Jak będzie w ogóle działać?Użytkownik będzie wybierał grę (twórcy będą starać się o uzyskanie licencji na kilkadziesiąt tytułów), następnie rodzaj pojedynku oraz wpisowe do turnieju. Potem odbędzie się rozgrywka, za którą wygrany otrzyma nagrodę w wysokości sumy wpisowych pomniejszoną o prowizję w wysokości 10 procent.

Źródło: GGDAB


Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie projektu:
Na platformie znajdzie się wiele rodzajów gier - od prostych, po takie, które wymagają posiadania bardziej rozwiniętych umiejętności. Istotną zaletą DOD jest również charakter rozgrywek - nie ma w nich miejsca na losowość! Zwycięstwo można osiągnąć jedynie dzięki logicznemu myśleniu, refleksowi i zręczności. Platforma pozwala na rozgrywanie pojedynków w świecie Day of Duel. Nasz autorski algorytm będzie dbał o to, aby losowe pojedynki odbywały się pomiędzy graczami na porównywalnym poziomie, tak aby zapewnić sprawiedliwe rozstrzygnięcie dla wszystkich graczy.

Na ten moment spółka GGDAB Polska S.A. gromadzi niezbędny kapitał. Inwestorzy zobowiązali się obecnie do wpłaty 190 tys. z planowanych 4,65 mln złotych. Jako próg powodzenia ustawiono jednak "wyłącznie" 800 tys. złotych. Sama zbiórka potrwa z kolei do 19 maja.

Sam projekt prezentuje się dosyć ciekawie i z pewnością stanowi swego rodzaju świeżość na rynku. Na to czy nim faktycznie będzie przekonamy się za około rok, kiedy to zaplanowano start Day of Duel.

 

Co sądzicie o projekcie gamingowym Roja i Arkadiusza Milika?


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.