Reddit po 7 latach zamyka wątek z nagraniami śmierci

Reddit po 7 latach zamyka wątek z nagraniami śmierci

Wątek "r/watchpeopledie" funkcjonował w serwisie Reddit ponad 7 lat, jednak tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Nowej Zelandii sprawiły, że administracja portalu postanowiła ostatecznie zamknąć kontrowersyjną część strony. 


Co pojawiało się we wspomnianym wątku? W "r/watchpeopledie" nietrudno było znaleźć nieocenzurowane nagrania z wypadków, bójek, a czasem nawet zabójstw i zamachów terrorystycznych. Przez ostatnie 7 lat pojawiły się tam tysiące materiałów, które każdy mógł zobaczyć .Serwis postanowił jednak zamknąć wątek po ostatnich zamachach w Nowej Zelandii, gdzie zginęło 49 osób. Co więcej, większość zamachu transmitowana była na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych, więc zobaczyć masakrę mógł praktycznie każdy. Niedługo potem nagrania z transmisji zaczęły obiegać sieć, jednak serwisy społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter równie szybko zaczęły usuwać związane z zamachem treści. Na Reddicie natomiast w kontrowersyjnym "r/watchpeopledie" znalezienie materiału nie było problemem. To właśnie dlatego wątek został finalnie zamknięty.

Chociaż internet jest wolnym miejscem, to jednak sam fakt istnienia wątku jest przerażający i dostęp do tego typu treści powinien być przynajmniej porządnie utrudniony.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.