Poznań Game Arena 2018 już w najbliższy weekend!

Poznań Game Arena 2018 już w najbliższy weekend!

Najbliższy weekend zapowiada się niesamowicie ciekawie, gdyż w Poznaniu odbędą się coroczne targi gier - Poznań Game Arena 2018! Święto graczy rozpocznie się już w ten piątek i potrwa aż do niedzieli. Zobaczcie co w tym roku czeka nas na miejscu!


Co? Gdzie? Kiedy?

Całość wydarzenia rozpocznie się już w piątek. Tego dnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbędzie się PGA VIP DAY. Jest to dzień dla wszelkich mediów oraz dla tych, którzy zdecydują się zakupić nieco droższy bilet - jego cena to 120zł przed wydarzeniem i 150 zł w dniu wydarzenia. Tego dnia można za to liczyć na swobodne poruszenie się po obiektach MTP, brak kolejek i wiele innych dogodności. W sobotę oraz niedzielę odbędą się dni dla szerokiej publiczności, na które wstęp kosztuje już od 30 zł za dzień. Więcej informacji na temat cen biletów znajdziecie klikając tutaj.Co nas czeka na miejscu?

PGA jak co roku przygotowało mnóstwo atrakcji, których nie sposób nawet zliczyć. Na targach wystawią się takie firmy jak: Activision, Blizzard, CDP, Nintendo, Ubisoft, Xbox i wiele wiele więcej. Na stoiskach każdej z firm zagramy w ich najnowsze produkcje, przetestujemy wybrany sprzęt czy weźmiemy udział w ciekawych konkursach. Na scenie głównej PGA odbędzie się m.in. rozstrzygnięcie konkursu, w którym przyznane zostaną Nagrody PGA. Niezależni twórcy gier powalczą o nagrody w takich kategoriach jak: najlepsza Zagraniczna Gra Indie na PGA, najlepsze Stoisko Indie na PGA, najlepsza Gra Indie na PGA (Nagroda Dziennikarzy). Jedną z głównych atrakcji będą na pewno turnieje esportowe, które będą miały miejsce podczas trwania targów. Podczas Poznań Game Arena 2018, odbędą się Finały Mistrzostw Polski ESL, w których łączna pula nagród wynosi 280 000 zł. Do Poznania przyjadą takie zespoły jak: AGO Esports, Izako Boars, Team Kinguin oraz PACT. W tym roku to jednak nie wszystko, gdyż na PGA odbędą się także PRO European Championship, które zajmą cały 5 pawilon. Pula nagród tego wydarzenia wynosi 300 000 złotych, a powalczą o nią takie teamy jak: AGO Esports, niemieckie ALTERNATE aTTaX, francuskie LDLC oraz drużyna z Wielkiej Brytanii - fish123. Będzie się działo!YouTuberzy na PGA 2018!

Uwagę wielu fanów twórców YouTube przyciągną zapewne dwa miejsca. Po pierwsze strefa Play'a - marki, która po raz trzeci został partnerem wydarzenia. W tym miejscu będzie można zagrać w takie produkcje jak: Fortnite, Counter Strike: Global Offensive, League of Legends i Forza Horizon 4 oraz  spotkać takie gwiazdy YouTube oraz Twitch jak: Izak, Rezi, Blowek, Kaiko, JDabrowsky, Leh, Jcob, Disowskyy czy MKRR3. Oprócz strefy Play, YouTuberów będzie można spotkać w jednym znanym wszystkim od lat miejscu - na wydarzeniu Stars4Fans, które ponownie połączyło się wraz z PGA. W sobotę oraz niedzielę, pojawią się tam takie osoby jak: Stuu, Blowek, Lord Kruszwil, JDabrowsky, Friz, Isamu, Nitrozyniak, Wip Bros, Dawid Frank i nawet dziesiątki innych twórców. Na miejscu oprócz sceny głównej znajdzie się strefa autografów, więc każdy z uczestników wydarzenia z pewnością wyjdzie z podpisem swojego ulubionego twórcy.Do zobaczenia na miejscu!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.