Poznaj YouTubera #14 - Astrofaza

Poznaj YouTubera #14 - Astrofaza

Dzisiaj wracamy z kolejnym artykułem z naszej weekendowej serii "Poznaj YouTubera". Dokładnie 7 dni temu dowiedzieliście się co nieco o Arlenie Witt, która od jakiegoś czasu pomaga ludziom chcącym poprawić swoją wymowę w języku angielskim. Teraz postanowiliśmy przedstawić Wam "najlepszy kanał popularnonaukowy w Polsce". Czy zasługuje na to miano? Przekonajmy się!7bf8871f63ec4408a589d519bffe1f72

Piotr Kosek, twórca kanału Astrofaza, na YouTube nagrywa od 15 grudnia 2014 roku. Wtedy też pojawił się jego pierwszy film, który zapowiedział rozpoczęcie twórczości programu popularnonaukowego Piotrka o jednej z jego dwóch wielkich pasji - kosmosie. Już od początku pojawiały się zapewnienia, że materiały zamieszczane na Astrofazie nie będą nudne, nieciekawe i niezrozumiałe, co często zdarza się na lekcjach fizyki w szkole. YouTuber postanowił zmienić nastawienie społeczeństwa do świata, który wcale nie składa się tylko z chodnika, po którym spacerujemy codziennie a jest nim otaczający nas z każdej strony kosmos.Piotr na swoim kanale regularnie prowadzi dwie główne serie. Jedną z nich jest po prostu "Astrofaza", w której twórca opowiada o fascynujących ciekawostkach czających się za granicą ziemskiej atmosfery. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak wielki jest wszechświat, jak powstają zdjęcia kosmosu i czy są jakieś prawdziwe dowody na istnienie kosmitów, to właśnie tutaj otrzymacie porządne materiały z wyczerpującą treścią.
Drugą, równie liczną w filmy serią na tym kanale jest niewątpliwie "AstroFon", w której prowadzący odpowiada na pytania widzów związane z kosmosem i opowiada o najbardziej pożądanych przez internautów tematach. W odcinkach była mowa już m.in. o pożarach w kosmosie, zderzeniu się Księżyca z Ziemią, rodzajach galaktyk czy nawet możliwości istnienia Ziemi bez atmosfery.

Najpopularniejszym materiałem Astrofazy jest obecnie film poruszający temat czarnej dziury. Piotr w ciągu 11 minut próbuje zajrzeć do wnętrza tego tajemniczego miejsca, opowiada o jego powstawaniu oraz o tym, co znajduje się w środku jednego z najdziwniejszych zjawisk we wszechświecie.Jak podoba Wam się kanał Astrofazy? Czekamy na Wasze kolejne propozycje ciekawych twórców!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl