Poznaj YouTubera #15 - Turpat

Poznaj YouTubera #15 - Turpat

Tydzień temu w naszej serii "Poznaj YouTubera" mieliście przyjemność poznać popularnonaukowy kanał Astrofaza. Dzisiaj natomiast przedstawiamy Wam Turpata, który nagrywa vlogi na różne tematy, gry oraz wszystko to, co uważa za ciekawe i interesujące. Kto chce go lepiej poznać?


Pod pseudonimem Turpat, Patryk Turski działa w sieci od 2011 roku. W chwili obecnej YouTuber prowadzi dwa kanały. Na pierwszym możecie znaleźć różnego rodzaju pogadanki, luźne materiały o tym co lubi oraz zabawne i warte uwagi historie z jego życia. Turpat, to kanał typowo vlogowy, którego aktualna tematyka jest zupełnie inna od tej sprzed kilku lat. Na dodatek Patryk sam przyznał widzom, że obecny format kanału nie jest jeszcze tym ostatecznym i niedługo może znowu się zmienić.Na kanale Turpata znajduje się też dużo filmów z gier, takich jak GTA czy Pokemon GO.
Materiały Patryka przypadną też do gustu osobom, które interesują się filmami i serialami. Twórca dosyć często dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na ich temat i odkrywa również tajemnice, o których wcześniej nie słyszeliśmy.
Najwięcej wyświetleń Turpat zgarnął pod testem okularów wirtualnej rzeczywistości. Trzeba przyznać, że film jest na prawdę ciekawy, a obejrzało go ponad 600 tysięcy osób.


Kolejne miejsce, w którym można zobaczyć Patryka, to jego drugi kanał-GIMBY NIE ZNAJO, który został założony w 2015 roku. Patryk stworzył go, aby przypomnieć starszym widzom oraz pokazać tym nieco młodszym co kilkanaście lat temu było uważane za fajne. Turpat wpadł na pomysł założenia drugiego kanału, kiedy podczas spotkania z grupą gimnazjalistów okazało się, że nie wiedzą oni czym jest walkman.
Najpopularniejszy odcinek na kanale GIMBY NIE ZNAJO, który został obejrzany blisko 300 tysięcy razy, opowiada o kultowym serialu komediowym z lat 90-tych. Mowa oczywiście o 13 Posterunku, w którym główną rolę grał znany nam dobrze Cezary Pazura.


Oprócz prowadzenia swoich kanałów Patryk użycza również swojego głosu na kanale SPORTrix, na którym pojawiają się sportowe ciekawostki przedstawione w nietypowy sposób. Obecnie, wraz z prowadzącymi kanał Strefa Futbolu, udało im się zebrać 9 tysięcy subskrybcji.

Obydwa kanały, które prowadzi, pod względem subskrypcji idą łeb w łeb. Kanał Turpat subskrybuje 87 tysięcy osób, a 837 filmów na tym kanale zostało obejrzane 13 milionów razy. Drugi kanał posiada 81 tysięcy subskrybcji oraz prawie 7 milionów wyświetleń tylko pod 69 filmami.

Co sądzicie o tym kanale? Dajcie nam koniecznie znać!


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.