Poznaj YouTubera #13 - Arlena Witt

Poznaj YouTubera #13 - Arlena Witt

Witamy w kolejnym artykule z naszej weekendowej serii "Poznaj YouTubera". Tydzień temu mieliście okazję poznać prawdziwego pasjonata gier komputerowych, który jest jednocześnie godnym polecenia zagrajmerem. Mowa tu o kanale GamerSpace, o którym przeczytacie tutaj. Dzisiaj o kobiecie, którą na bank znacie, albo chociaż o niej słyszeliście, ponieważ od roku uczy nas języka angielskiego!


No dobra, może z tą nauką trochę przesadziliśmy, ponieważ jak sama twórczyni twierdzi, nie uczy widzów języka a jego poprawnej wymowy. To jest oczywiście prawda, ponieważ Arlena Witt od ponad roku prowadzi swój kanał na YouTube, którego głównym celem jest wytłumaczenie Polakom w jaki sposób używać angielskich słów, by zostać dobrze zrozumianym przez obcych.
d490033a637d40f8a1a8711fe62173af

"Dlaczego gdy mówimy obcokrajowcom, że jesteśmy z Polski, oni myślą, że chodzi nam o Holandię?" - jest to wycinek z opisu Arleny, który widnieje pod jej pierwszym materiałem na kanale, dokładnie od 7 sierpnia 2015 roku. Wtedy to zaczęła się jej przygoda z własną twórczością w internecie. Film ten zapoczątkował najpopularniejszą serię YouTuberki - "Po Cudzemu", a tematem pierwszego odcinka była poprawna wymowa angielskiego słowa Poland, z którym (o dziwo) Polacy mają problem. Okazuje się, że nawet małe potknięcie może poskutkować tym, że za granicą pomylą nasz kraj z... Holandią.


Najpopularniejszym materiałem Arleny jest dziesiąty odcinek "Po Cudzemu", w którym twórczyni opowiada o problemie występującym wśród uczących się angielskiego, a mianowicie obawy przed mową w tym języku. Wielu ludzi boi się rozmawiać w taki sposób z drugim Polakiem, nie mówiąc już o dyskusji z prawdziwym Anglikiem czy innym obcokrajowcem. Według jej sugestii, ludzie najbardziej obawiają się popełnienia błędu, np. gramatycznego. Natomiast prawdą jest, że gramatykę możemy ustawić w drugim rzędzie, ponieważ najważniejsza jest poprawna wymowa danych słów, a nie ich odmiana.


Twórczyni przekroczyła niedawno próg 200 tysięcy subskrypcji mimo, że na jej kanale znajduje się tylko 78 materiałów, dlatego składamy Arlenie najszczersze gratulacje!

Jak podoba Wam się kanał Arleny Witt? Jesteście jej stałymi widzami czy może dopiero ją poznaliście? Czekamy na Wasze kolejne propozycje ciekawych twórców!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl