Poznaj YouTubera #11 - Kaftann

Poznaj YouTubera #11 - Kaftann

Kolejna sobota - kolejny artykuł z naszej regularnej serii "Poznaj YouTubera". Tydzień temu poznaliście użytkownika kryjącego się pod pseudonimem Trojtek, którego specjalnością jest tworzenie przeróbek z innymi, popularnymi twórcami w rolach głównych. Dzisiaj będzie dosyć mrocznie, lecz bardzo klimatycznie. Przed Wami Kaftann!


Na naszym facebookowym profilu praktycznie pod każdym postem dotyczącym artykułu z serii "Poznaj YouTubera" pojawiały się propozycje żebyśmy napisali właśnie o Kaftannie. Cóż, cierpliwość popłaca.

Twórca swoją przygodę z nagrywaniem na serwis YouTube rozpoczął teoretycznie w marcu 2012 roku, kiedy to założył swój kanał. Jednakże pierwszy film jaki możemy na nim oglądać pochodzi dopiero z września tamtego roku i rozpoczyna serię z gry "The Walking Dead".Kaftann na swoim koncie posiada aktualnie prawie 80 tysięcy subskrypcji. Tą ilość zawdzięcza między innymi sposobowi w jaki nagrywa oraz komentuje pojawiające się na kanale gry. Większość materiałów jakie u Kaftanna odnajdziemy to te z produkcji grozy, które mają na celu wywołanie w graczu poczucia lęku i strachu. YouTuber swoim klimatycznym oraz spokojnym głosem perfekcyjnie oddaje nastrój panujący w danych tytułach. Dla nas jedną z najbardziej ciekawych serii jest ta z gry The Alien: Isolation, gdzie możemy w pełni przekonać się o umiejętnościach twórcy.Z kolei najpopularniejszym materiałem jaki możemy znaleźć na kanale Kaftanna jest zlepek najśmieszniejszym momentów pojawiających się na filmach twórcy przez okres pół roku (II 2014 - VIII 2014). Wideo zebrało ponad 260 tysięcy wyświetleń. Gorąco polecamy!Kilka miesięcy temu u Kaftanna pojawił się materiał, w którym testuje on grę przeznaczoną dla technologii VR. Jest nią Alice VR. Produkcja ta jest na tyle szczególna, że została stworzona przez polskie niezależne studio Klabater i wygląda naprawdę ciekawie. Ponadto w grze możemy usłyszeć głos Krystyny Czubówny, który w połączeniu z głosem Kaftanna sprawia, że film ogląda się naprawdę znakomicie.Mamy nadzieję, że po naszej krótkiej prezentacji kanału Kaftanna część z Was zostanie jego stałymi widzami i razem z nim będzie przeżywać przygody z nagrywanym przez niego produkcji. Przy okazji zapraszamy Was na jego facebookowy profil, gdzie możecie być na bieżąco z jego nowymi materiałami.

Czekamy na Wasze kolejne ciekawe propozycje kanałów!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.