Najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2020 roku


GRUDZIEŃ


Grudzień na polskim YouTube był prawdopodobnie najbardziej emocjonującym miesiącem w 2020 roku. Rozpoczął się od powrotu Dezyderego, popularnego YouTubera, który postanowił wydać swoje pierwsze utwory.

Kilka dni później, tradycyjnie już przeprowadzona została charytatywna transmisja Ekipy Fantasy. Tegoroczna edycja inicjatywy okazała się rekordowa, bowiem ekipa fifaczy zebrała ponad 250 tysięcy złotych dla potrzebujących.Grudzień to także wiadomość od Dominika Łupickiego, który postanowił zamknąć swój główny kanał i sprobować przygody z YouTube całkowicie na nowo.

Najgłośniejszą sprawą w tym miesiącu była afera pomiędzy Fagatą, a Kamerzystą. Do sprawy dołączyło także wielu innych twórców, w tym Kruszwil, który opowiedział po raz pierwszy dlaczego doszło do zerwania współpracy z Kamerzystą.W grudniu miał miejsce powrót Teamu X. Ekipa zarządzana przez agencję Stuarta została złożona z ośmiu nowych osób - popularnych YouTuberów i TikTokerów. Na jej temat wypowiedziało się sporo znanych YouTuberów, w tym byli członkowie Teamu X, którym raczej nie spodobała się nowa zapowiedź Team X 2.W grudniu doczekaliśmy się premiery Cyberpunk 2077. Z tego powodu, YouTube został zalany rozgrywkami długo wyczekiwanej gry od polskiego producenta.Rok zakończył się dość niespodziewaną współpracą Chillwagonu, a dokładniej rapera Qry'ego z Mini Majkiem. Duet nagrał wspólną piosenkę oraz podzielił się klipem, na którym pojawił się Olsza i Borixon.


Jak oceniacie tegoroczne wydarzenia na polskim YouTube? Które z nich zapamiętacie najdłużej?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.