Najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2020 roku


PAŹDZIERNIK


Na początku października poznaliśmy zwycięzców tegorocznej gali Grand Video Awards. Wśród docenionych twórców znaleźli się m.in.: Krzysztof Gonciarz, Szparagi, Martin Stankiewicz czy Sylwester Wardęga.

Jeśli już mowa o tym ostatnim, nie sposób odnieść się do najgłośniejszej październikowej afery na polskim YouTube. Chodzi o konflikt blogera Macieja Budzicha z Sylwestrem Wardęgą właśnie.Październik to także ważne zmiany na kanale reZigiusza. YouTuber rozpoczął serię daily vlogów, która trwała miesiąc oraz w końcu powróciła w grudniu tego roku. Widzowie pokochali codzienne materiały Remka, które cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Październik był miesiącem głośnych wydarzeń w kraju. Strajk Kobiet był tematem numer jeden przez wiele dni we wszystkich mediach. Protesty poparły dziesiątki najbardziej znanych polskich influencerów.Miesiąc zakończył się smutną informacją - zmarł Adolf Kudliński, najpopularniejszy polski preppers na YouTube.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.