Polscy twórcy YouTube odwiedzili Fukushimę!

Polscy twórcy YouTube odwiedzili Fukushimę!

Twórcy kanału Urbex History oraz Aiko&Emil jakiś czas temu razem odwiedzili wyspę Honsiu, aby zobaczyć opuszczoną Elektrownie Atomową Fukushima. W 2011 roku w elektrowni w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami wydarzyła się seria wypadków jądrowych, której bliżej postanowili przyjrzeć się polscy YouTuberzy. 


Twórcy obydwu kanałów przygotowali kilkanaście odcinków ze swojej wspólnej wyprawy. W pierwszym odcinku na kanale Urbex History możemy dowiedzieć się więcej na temat historii awarii oraz zobaczyć jej skutki. YouTuberzy podczas swojej wyprawy odwiedzili między innymi opuszczoną szkołę, samą elektrownię, wioski i miasta widma z opuszczonymi domami, pokazując jak naprawdę wygląda skażone miejsce. Emil natomiast rozpoczął swoją serię rozmową na temat całego wyjazdu, a dokładniej na temat tego, co udało im się zobaczyć.

Kolejne odcinki z Fukushimy pojawią się już w przyszłym tygodniu, dlatego warto obserwować obydwa kanały oraz dowiedzieć się więcej na temat opuszczonego miejsca.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.