YouTuberzy i ich widzowie posprzątali Tatry - oto podsumowanie Małopolska EkoMeetUp 2019!

YouTuberzy i ich widzowie posprzątali Tatry - oto podsumowanie Małopolska EkoMeetUp 2019!

W zeszłym tygodniu w Zakopanem odbyła się kolejna edycja inicjatywy Czyste Tatry. W sobotę 27 lipca, w polskich górach w ramach Małopolska EkoMeetUp, polscy YouTuberzy spotkali się z widzami i ruszyli na szlaki w szczytnym celu!


Na miejscu wśród polskich twórców YouTube znaleźli się: reZigiusz, N3jxiom, DEV, LisekHD, Vibe, zio, Agu, SzymeQ oraz YoshihitoMayoshe. Wraz z nimi, fani ruszyli na szlaki w celu ich posprzątania, a także dania przykładu innym.Przy okazji tej wyjątkowej inicjatywy dobroczynnej, nie zabrakło chwili na autografy oraz zdjęcia z ulubionymi YouTuberami.Uczestnicy finału Czystych Tatr ekoMałopolska 2019 zebrali 586 kg śmieci! Te zostały oczywiście odpowiednio posegregowane. Największą część z nich, bo blisko 200kg stanowiły odpady zmieszane. Zebrano także 147,7 kg plastiku, 159 kg szkła, 40,5 kg papieru i 39,5 kg bioodpadów. Aby zebrać tak dużą ilość zanieczyszczeń, uczestnicy finału przeszli łącznie 275 km po szlakach.Na miejscu nie zabrakło także Rafała Sonika, który jest jednym z organizatorów i ambasadorów Czystych Tatr ekoMałopolska 2019.Inicjatywa po raz kolejny pokazała jak ważne jest dbanie o środowisko w kontekście jego sprzątania oraz edukacji. Ta przynosi zamierzone efekty nie tylko w Tatrach i regionie, ale i w całym kraju, poprzez nagłaśnianie wydarzenia przez znane osobistości - w tym polskich YouTuberów. Cieszymy się zatem, że tego typu eventy mają miejsce i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję poinformować was o kolejnej edycji Czystych Tatr oraz towarzyszącemu mu wydarzenia jakim jest EkoMeetUp!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.