Piła 10 otrzymała datę premiery

Piła 10 otrzymała datę premiery

Od premiery pierwszej części tego znanego na całym świecie horroru minęło już 18 lat. W tym czasie powstało aż 9 filmów opowiadających o psychopacie znanym jako Jigsaw. Twórcy serii właśnie zapowiedzieli, że Piła 10 powstanie. Kiedy trafi do kin?


Przypomnijmy, że rok temu swoją premierę miała „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”, która to przywróciła pamięć widzów o istnieniu krwawego horroru. Część ta jednak niekoniecznie przypadła do gustu fanom serii. Obsadzenie w roli głównej Chrisa Rocka (stand-up'era, którego niedawno uderzył Will Smith), okazało się nietrafionym pomysłem. Suche, sarkastyczne i zbyt częste wrzucanie żartów przez bohatera zaburzało tajemniczy klimat horroru. Stąd pytanie, w jaką stronę dalej pójdzie seria?Studio Lionsgate oraz Twisted Pictures ogłosiły, że Piła 10 zostanie wydana 27 października 2023 roku - chwilę przed Halloween.

Tym razem zdecydowano się na sprawdzonego reżysera, zajawionego serią o Jigsawie, Kevina Greuterta. Jest on odpowiedzialny m.in. za reżyserię Piły 6 oraz Piły 3D. Scenariusz napisze Josh Stolberg.

Twórcy zapewniają, że cały czas słuchają głosów widowni, a przyszły film mają pokochać wszyscy zagorzali fani. Czy tak będzie? To się okaże.

 

Czekacie na Piłę 10? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.