Oto nowe informacje dotyczące PlayStation 5!

Oto nowe informacje dotyczące PlayStation 5!

Premiera PlayStation 5 odbędzie się już pod koniec przyszłego roku. Do tej pory zapewne będziemy zasypywani doniesieniami i plotkami na temat nowej generacji konsol. Ba! Już się to dzieje.


PlayStation 5 bazować będzie na tej samej architekturze, co obecna generacja. Wiadomo więc, że sprzęt bez problemu poradzi sobie z odtworzeniem gier z PlayStation 4. Użytkownicy jednak bez przerwy zadawali sobie pytanie, czy kompatybilność wsteczna swoim zasięgiem obejmie także poprzednie konsole od Sony.

Wszystko wskazuje na to, że tak! Taką informacją podzielił się przynajmniej użytkownik Twittera o pseudonimie PSErebus (jest on odpowiedzialny m.in. za przeciek dotyczący daty premiery drugiej części gry The Last of Us).Wpis internauty zawiera następującą radę: "nie pozbywajcie się, nie wymieniajcie oraz nie sprzedawajcie swoich gier na PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation 4". Do posta dołączono hasztagi w postaci #PS5 czy #PlayStation5.

Nie możemy być niczego pewni, lecz bardzo możliwe, że PlayStation 5 będzie konsolą, która zastąpi wszystkie generacje. Jeśli Sony zdecyduje się na zaimplementowanie tak bardzo rozwiniętej wstecznej kompatybilności, to mamy murowany hit!

Przy okazji - pamiętacie wniosek patentowy zawierający grafikę przedstawiającą wygląd dev-kita PlayStation 5? Właśnie pojawiło się rzeczywiste zdjęcie urządzenia stworzonego dla deweloperów. Bardzo wątpliwe jednak, że tak prezentować się będzie konsumencka wersja konsoli.

Źródło: ZONEofTECH

Czekacie na ujawnienie wyglądu nadchodzącej konsoli? Piszcie!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.