Netflix planuje stworzyć grę na podstawie Squid Game

Netflix planuje stworzyć grę na podstawie Squid Game

Netflix rozważa poszerzenie marki Squid Game o szereg innych produktów rozrywkowych. Na liście znalazły się chociażby gry wideo. Szczegółów jednak na razie brak.


Squid Game został obejrzany przez ponad 111 milionów kont. Taki wynik to absolutny rekord jeśli o chodzi o jakiekolwiek serialowe nowości prosto od Netflixa. Nic więc dziwnego, że streamingowy gigant planuje inwestować w markę.

Na łamach portalu The Hollywood Reporter pojawił się wywiad z wicedyrektorem kreatywnym platformy na region Azja-Pacyfik. Minyoung Kim zdradził, że już trwają dyskusje dotyczące stworzenia projektów rozszerzających "uniwersum" Squid Game. Nie zabrakło oczywiście wzmianki o grze wideo.Na razie jednak nie zdradzono jakichkolwiek szczegółów. Wiadomo jedynie, że rozmowy na ten temat są prowadzone i trochę czasu minie zanim ujrzymy np. grę Squid Game. Nie da się jednak ukryć, że sam pomysł ma potencjał.

Zresztą - podobnymi zasadami co Squid Game cechuje się Fall Guys. W tej popularnej grze użytkownicy muszą mierzyć się w kilku rundach. Wygrywa jednak wyłącznie jedna osoba. Brzmi jak fabuła tytułowego serialu.

 

Oglądaliście już Squid Game? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.