Netflix ma otrzymać 50 gier do końca roku

Netflix ma otrzymać 50 gier do końca roku

Netflix do końca roku ma wzbogacić się o około 50 gier. Taką informację przekazała redakcja portalu The Washington Post. Nie jest do końca pewne czy mowa jest wyłącznie o produkcjach mobilnych.


Od połowy ubiegłego roku Netlix umożliwia granie w tytuły mobilne za pośrednictwem aplikacji. Do tej pory platforma udostępniła kilkanaście tytułów - część z nich jest oparta o m.in. popularne marki pokroju Stranger Things. Wszystko to rzecz jasna w cenie podstawowego abonamentu.

Ostatnio mieliśmy do czynienia z kilkoma inwestycjami firmy jeśli chodzi o branżę gamingową. Przejęła ona chociażby dwa studia deweloperskie, Next Games oraz Boss Fight Entertainment. Poza tym zapowiedziano mobilną wersję Eksplodujących kotków oraz serial na podstawie tej popularnej karcianki.Jak się okazuje - to dopiero początek. Redakcja portalu The Washington Post poinformowała właśnie o planach rozszerzenia growej biblioteki Netflixa. Do końca 2022 roku usługa ma oferować blisko 50 tytułów, co wskazuje na znaczny wzrost dynamiki w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy. Szczegóły jednak nie są znane.

Trudno powiedzieć czy doczekamy się wyłącznie produkcji mobilnych czy też na inne platformy. Netflix niejednokrotnie wspominał o swoich planach, lecz oficjalne oświadczenie do tej pory się nie pojawiło. Inwestycje są oczywiście związane z ostatnimi doniesieniami o spadku aktywnych użytkowników. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Graliście w gry na Netflixie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.