Momentami było niebezpiecznie - tak Ziemniak zwiedzał Czarnobyl

Momentami było niebezpiecznie - tak Ziemniak zwiedzał Czarnobyl

Jeżeli obserwujecie poczynania Ziemniaka w Internecie oraz śledzicie jego kanał, to doskonale wiecie, że ostatnio wrócił on ze swojej wyprawy na Ukrainę, a mówiąc dokładniej przybył prosto z Czarnobyla. YouTuber postanowił zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych tematem opuszczonej elektrowni atomowej oraz pokazać, co dzieje się z tym miejscem teraz.


O przygotowaniach do tej wcale nie tak łatwej wyprawy pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Jeśli jesteście ciekawi, co Ziemniak wziął ze sobą do "Zony", to koniecznie tam zajrzyjcie.

Z całego wyjazdu Ziemniak nagrał aż osiem filmów, a sześć z nich została nakręconych w okolicach elektrowni lub w samym jej centrum. Każdy z materiałów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów Piotrka. Pierwszy, a zarazem najpopularniejszy odcinek z Czarnobyla został obejrzany już ponad 160 tysięcy razy.

W pierwszym vlogu Piotrek zabiera nas na teren elektrowni, gdzie możemy podziwiać między innymi "Oko Moskwy", czyli ogromny, radziecki radar. Mamy również okazje zobaczyć elektrownie z lotu ptaka oraz lepiej poznać tamtejsze tereny.



W kolejnym filmie Ziemniak zabiera nas ze sobą do opuszczonego miasta przy elektrowni oraz pokazuje, jak wygląda strefa nocą.



Drugiego dnia YouTuber udał się do opuszczonej szkoły. Zwiedził również wieś Kopaczi i "Zakłady Jupiter", które kiedyś zajmowały się produkcją drobnej elektroniki.



Kolejnym kluczowym miejscem, które Ziemniak pokazał nam w odcinku były mroczne podziemia szpitala. Oprócz tego możemy zobaczyć unboxing gry "Shadow Warrior 2" na dachu szesnasto-piętrowego budynku.



Podczas przedostatniego materiału Piotrek przełamuje swój lęk i wspina się na dźwig portowy. Wraz ze swoją ekipą zwiedza sterownię i halę turbin, które znajdują się w elektrowni.



W ostatnim Vlogu Ziemniak pokazuje nam blok, w którym znajdował się reaktor oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat całej swojej podróży.



Podsumowując wyprawę Ziemniaka, uważamy ją za niezwykle ciekawą. Mowa tu rzecz jasna o materiałach, które ze sobą przywiózł Piotr, choć wierzymy, że na miejscu było jeszcze bardziej emocjonująco. Przy okazji warto wspomnieć, że uszkodzony reaktor, który z oddali widać na filmach Ziemniaka, został nagrany po raz ostatni. Wszystko dlatego, że kilkanaście dni po odwiedzinach Piotrka w "Zonie", czarnobylski reaktor został zasłonięty ważącym 29 tysięcy ton (!) sarkofagiem.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.