Mietczyński i G. F. Darwin z adaptacjami znanych dramatów!

Mietczyński i G. F. Darwin z adaptacjami znanych dramatów!

Kto by pomyślał, że Mietczyński od prześmiewczych streszczeń lektur szkolnych przejdzie do profesjonalnego przekładania ich na formę audio? Zapewne nie wymyśliłby tego sam Profesor Niczego... a jednak! 


Dzisiaj wystartował nowy projekt Mietczyński i G. F. Darwin Dramatyzują, którego celem jest stworzenie adaptacji znanych dramatów w formacie audio. Audiobooki mają pomóc przygotować się młodszej części widowni do matury, a nieco starszym odbiorcom pozwolą nadrobić zaległości ze szkolnych lat.

Mietczyński stwierdził, że skoro wielu maturzystów korzysta z jego materiałów, które nie są do końca na poważnie, żeby powiększyć swoją wiedzę, to fajnie byłoby zrobić coś, co może okazać się dla nich naprawdę przydatne.Wtedy w głowie Mietczyńskiego narodziła się myśl o profesjonalnych audiobookach. Dramaty, które obowiązują do matury, trudno jest zrozumieć i zinterpretować, gdy się je tylko czyta. Zdecydowanie lepiej jest je usłyszeć, ale spektakl teatralny czy film to zbyt wysoka półka jak na takie przedsięwzięcie. Idealna więc wydała się forma audiobooku.

Mietczyński  dogadał się z autorami kanału G. F. Darwin, którzy mieli wielu aktorów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Później okazało się, że Audioteka, z którą powstała seria, jest w stanie wszystko załatwić i wystarczy, że twórcy nagrają materiał.

Poniżej zobaczycie, co Mietczyński mówi o nowym projekcie i posłuchacie fragmentu pierwszego audiobooka, czyli "Zemsty" Aleksandra Fredry:Audiobooki nie będą dostępne w całości na YouTube, ale za darmo będzie można ich wysłuchać za pomocą aplikacji lecton. Kolejne adaptacje dramatów już w drodze!

Bardzo cieszymy się z tak pożytecznej inicjatywy i jesteśmy pewni, że pozytywnie wpłynie ona na edukację polskiej młodzieży.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.