Tak było na MeetUp 2018 Kraków!

Tak było na MeetUp 2018 Kraków!

Ostatnia sobota z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkim, którzy pojawili się tego dnia w krakowskiej Tauron Arenie. Tysiące fanów miało okazję spotkać tam swoich idoli podczas największej tego typu imprezy w Polsce - MeetUp 2018. Na miejscu działo się bardzo dużo, teraz czas na krótkie podsumowanie.


Event rozpoczął się około 8:45, gdy bramki zostały otwarte dla posiadaczy biletów Meet&Greet oraz God Mode. Mieli oni okazję spotkać się z ambasadorami w zamkniętej strefie premium. Tłumy fanów skupiły się wokół ReZiego, Izaka oraz Friza. Posiadacze tych wejściówek mieli niemal stuprocentową pewność, że zdobędą autograf czy zdjęcie ze swoim idolem. Następnie, o godzinie 9:00 na teren imprezy wkroczyli ci, którzy zdecydowali się na zakupienie biletu Premium. Mieli oni czas na spokojne zapoznanie się ze stoiskami wystawców, którzy pojawili się na tegorocznej edycji MeetUp. Pół godziny później liczba uczestników imprezy znacznie wzrosła, gdyż rozpoczęto wpuszczanie oczekujących w bardzo długiej kolejce z biletem Fasttrack.

O godzinie 10:00 scena główna skupiła wokół siebie ogromną ilość uczestników, którzy przybyli na pierwszy punkt programu - przywitanie gości. Przedstawiono konferansjera, którym po raz kolejny został znany wszystkim prowadzący z kanału "Łuki Gie". W międzyczasie pierwsi goście pojawili się już w meetingboxach, czyli specjalnych strefach, w których można było zdobyć autograf czy zdjęcie ze swoim idolem. Kolejnym punktem programu było starcie w pojedynku przygotowanym przez ekipę z kanału "Matura to bzdura". Do konkurencji została zaangażowana publiczność, która miała możliwość zmierzyć się na scenie w quizie i wygrać cenne nagrody.

 WOW! Trudno opisać co tu się dzieje! ? Jesteście na miejscu? ? #krakowmu


Post udostępniony przez APYnews.pl (@apynews)


O godzinie jedenastej nastąpiła chwila, na którą czekała zdecydowana większość uczestników. Na scenę wkroczyła trójka ambasadorów - Friz, Izak i ReZi, którzy przywitali zgromadzonych i zachęcili do korzystania z atrakcji. Tych w tym roku było bardzo wiele. Na płycie Tauron Areny pojawiło się wiele stoisk sponsorów, którzy przygotowali dla uczestników wyjątkowe atrakcje. Swoje stanowiska mieli między innymi: Wawel, w którego ciężarówce można było zagrać w specjalnie przygotowane gry i wygrać słodycze, Garnier, który dał odwiedzającym możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wybranymi twórcami, Ubisoft ze strefą gier, Guseppe z kołem fortuny i pizzą, Coca-Cola, gdzie można było zdobyć puszkę zimnego napoju, LG, Monte, Miasto Kraków czy Województwo Małopolskie. Na stoiskach poszczególnych firm pojawiali się również YouTuberzy współpracującymi z tymi firmami. Często była to dodatkowa okazja na zrobienie zdjęcia, czy nawet wspólną grę!W tym czasie scena główna cały czas była zajęta i przyciągała setki widzów, którzy między innymi jako pierwsi dowiedzieli się o nowym kanale ekipy Friza, mogli posłuchać koncertu Mateusza Ciawłowskiego, przyglądać się zmaganiom Rembola i Wip Bros w kalamburach, czy uczestniczyć w koncercie Young Multiego. Ten zgromadził szczególnie dużą liczbę uczestników. Był to wyjątkowy występ, gdyż Multi zapowiedział, że jest to jego ostatni koncert na imprezie związanej z YouTube. Chwilę później do wydarzenia dołączyli fani czekający w kolejce do bezpłatnego wejścia. Była ona rekordowo duża, gdyż impreza była jedną z niewielu okazji do spotkania swoich internetowych idoli. Następnie na scenie głównej znów pojawiła się trójka ambasadorów. Przywitali oni tym razem już wszystkich uczestników, którzy przybyli z tej okazji do Tauron Areny.
Mimo że znaczna część uczestników zgromadzona była pod sceną, cały czas ogromne kolejki ustawiały się do twórców przebywających w meetingboxach. Najwięcej osób chciało zdobyć zdjęcie z ambasadorami imprezy, lecz do pozostałych kolejki były tylko nieznacznie mniejsze. Ogromna ilość ludzi była cały czas skupiona również wokół stoisk wystawców. Korzystali oni z oferowanych atrakcji, czy czekali na spotkanie z YouTuberami. Jednak atrakcje sceny głównej cały czas zachęcały, by to właśnie tam spędzić pobyt na evencie. Na scenie pojawiła się między innymi Magda Bereda z zespołem, która wykonała dla uczestników doskonały koncert, Rozczarowani, którzy zaprezentowali kilka sztuczek magicznych oraz odbył się konkurs X-kom. Poza płytą areny, uczestnicy mieli do dyspozycji jeszcze dwie strefy. Pierwszą z nich był hol budynku, w którym rozmieszczone były sklepy YouTuberów oraz punkty gastronomiczne. Tam również przechadzali się twórcy, których można było poprosić o autograf, czy zdjęcie. Drugim miejscem była strefa premium dostępna dla posiadaczy biletów Premium, Meet&Greet oraz God Mode. Tam niemalże cały czas przebywali przeróżni twórcy. Każdego z nich można było poprosić o zdjęcie czy podpis i nie martwić się, że będzie trzeba stać w długiej kolejce.

Event przebiegał bardzo spokojnie i zgodnie z planem. Wszystko to spowodowane było szczegółowymi kontrolami przy wejściu oraz przeszukiwaniem wjeżdżających na teren imprezy pojazdów.  Tysiące uczestników przewijało się przez korytarze między strefami, podczas gdy na scenie głównej występowali Rezi i Friz w quizie od Matura To Bzdura, czy Izak i Poszukiwacz, którzy mieli za zadanie rozpoznać YouTuberów. O 15:30 na scenę weszła Roksana Węgiel, która swoim śpiewem zauroczyła zgromadzonych przed sceną. Następnie jej miejsce zajęli Topowa Dycha i Yoczook, którzy zmierzyli się w pojedynku na krótkie improwizowane scenki. Później przyszedł czas na kolejny koncert. Zuza Jabłońska zaśpiewała dla uczestników kilka popularnych piosenek. Punkt programu zaplanowany na 16:20 sprawił, że liczba zgromadzonych pod sceną niemalże się podwoiła. Odbył się tam finał turnieju Monte Snack. Zwycięzcami okazała się drużyna Jcoba!

 Po nich scenę przejęły My3, które zaśpiewały dla fanów swoje najlepsze piosenki. Gdy koncert dobiegł końca na scenę wkroczył Unboxall i Michu z kanału "Miłośnicy 4 kółek". Przygotowali oni dla zgromadzonych uczestników specjalny pokaz o nazwie "Zniszcz to!". Pół godziny później odbył się kolejny konkurs od X-kom. Chwilę przed godziną osiemnastą na scenę weszła czwórka twórców - Katkavlog, Vnarf, Julia Kostera oraz Lena Kociszewska. Wzięli oni udział w specjalnie przygotowanym quizie, w którym mieli za zadanie odgadywać różne piosenki. Przedostatnim punktem programu był koncert Olivii Fok. Zaskoczyła ona zgromadzonych wspaniałym występem, który przyciągnął wielu zgromadzonych pod scenę. O 18:35 na scenie po raz kolejny pojawili się ambasadorzy. Tym razem jednak już nie w celu wykonania challenge'u, czy udziału w zabawie, lecz by pożegnać się z uczestnikami. Wykonali oni również ostatnie wspólne zdjęcie ze wszystkimi zgromadzonymi pod sceną.Tegoroczna edycja MeetUp zebrała naprawdę ogromną ilość uczestników. Wszystko wskazuje na to, że pobite zostały kolejne rekordy popularności eventu, a wydarzenie odwiedziło nawet 22 tysiące osób. Na miejscu panowała wspaniała atmosfera, twórcy często poza zrobieniem wspólnego zdjęcia i wykonaniem autografu znajdowali chwilę na krótką rozmowę z widzem. Widać było, że impreza bardzo podobała się uczestnikom, którzy niemalże cały czas mieli okazje do spotkania z idolami. Mimo zmęczenia, jakie dopadło część fanów odpoczywających w korytarzach areny, zdecydowanie można przyznać, że przybycie na miejsce było tego warte. Połączenie dwóch światów, internetu z rzeczywistością, jest bardzo trudne w organizacji. Na szczęście doświadczona już ekipa GetHero sprostała zadaniu i stworzyła kolejną świetną edycję największej imprezy w Polsce związanej z YouTube. Mamy nadzieję, że tradycja corocznych spotkań z twórcami będzie podtrzymywana i już wkrótce będziemy mogli poinformować o MeetUp 2019!

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.