Minął kolejny rok od publikacji pierwszego filmu na YouTube!

Minął kolejny rok od publikacji pierwszego filmu na YouTube!

Dokładnie 23 kwietnia 2005 roku jeden z twórców YouTube - Jawed Karim, udostępnił na nim pierwszy film w historii portalu. Od tego czasu minęło 14 lat, a sam serwis zmienił się nie do poznania. Materiał pozwala nam na przypomnienie sobie początków jednej z najpopularniejszych obecnie stron internetowych.  


Na trwającym kilkanaście sekund wideo widać twórcę we własnej osobie oraz słonie, które według niego mają długie trąby. Filmik pokazuje jednak znacznie więcej. Możemy zaobserwować, jak bardzo YouTube poszedł do przodu i jak bardzo zmieniła się rzeczywistość nie tylko wirtualna, ale także ta wokół nas.

14 lat później, pierwszy materiał udostępniony w serwisie YouTube posiada ponad 66 milionów wyświetleń oraz 1.8 miliona polubień. Warto wspomnieć także, że film trwa zaledwie 18 sekund i został nagrany w jakości 240p.Wracacie czasem do filmu "Me at the zoo"?

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.