Mały twórca warty polecenia: Marco Arent

Mały twórca warty polecenia: Marco Arent

Fascynujesz się tworzeniem filmów? Jesteś kinomanem? A może chcesz zacząć tworzyć materiały na YouTube? W takim razie ten kanał powinien Ci się spodobać. Nie znajdziesz tutaj kolejnego z wielu poradników,  jak zostać YouTuberem. Z Marco nauczysz się jak profesjonalnie podchodzić do nagrywania i obróbki filmów, więc kanał ten powinien przypaść do gustu każdemu pasjonatowi.


Obecnie na swoim kanale Marco publikuje trzy rodzaje filmów. Jednym z nich jest format, który staje się coraz bardziej popularny na YouTube, czyli wyszukiwanie wpadek w powszechnie znanych kinowych produkcjach. Okazuje się, że jest ich co niemiara, a Marco czujnie wychwytuje je wszystkie, nic mu nie umknie! Świetnym przykładem jednego z takich filmików jest odcinek, który odkrywa wszystkie niedopracowane elementy w filmie "Transformers", pochodzącego z 2007  roku.
Poza tym znajdziecie u niego również materiały, które w prosty i przystępny sposób tłumaczą, jak działają różne mechanizmy kamery i obiektywów. Nie wiesz czym jest iso? Chciałbyś dowiedzieć się, jak działa przysłona? A może chcesz zrozumieć co oznacza czas naświetlania w filmowaniu? Z Marco i jego uroczą asystentką nawet najbardziej zawiłe tajemnice filmowania stają się dziecinnie proste. Zresztą, przekonajcie się sami.
Ostatnim rodzajem filmów, który wyjątkowo często pojawia się na jego kanale, są viny. Swego czasu Marco robił ich naprawdę mnóstwo. Wytłumaczył również w jaki sposób zrobić niektóre z nich, poprzez umiejętne wykorzystanie magii montażu i green screena. W jednym z nich gościł nawet u samego Cyber Mariana!
Nie wolno jednak zapomnieć o jego filmach krótkometrażowych, które tworzy z przyjaciółmi. Efekty ich pracy możecie zobaczyć poniżej i trzeba przyznać, że wychodzi im to naprawdę nieźle!
Kanał Marco to zdecydowanie kopalnia wiedzy na temat sprzętu do nagrywania i tworzenia efektów filmowych. Jeśli podoba Wam się taka konwencja, to zapraszamy do zobaczenia innych jego filmów i zasubskrybowania jego kanału.


Jak podoba się Wam kanał Marco? Znacie inne kanały godne polecenia? Koniecznie napiszcie nam o nich w komentarzach!


Oskar Wadowski


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.