Mały twórca warty polecenia #9 - Prosta Ekonomia

Mały twórca warty polecenia #9 - Prosta Ekonomia

Ostatnim małym kanałem, który polecaliśmy, był Pan KuBaka. Jeżeli chcecie posłuchać ciekawych recenzji gier komputerowych i konsolowych, a także prowadzonych w starym, dobrym stylu let’s play’i, to zapraszamy do zajrzenia na nasz artykuł właśnie o tym Panie. W dniu dzisiejszym, chcielibyśmy przedstawić Wam kanał niezwiązany z grami, lecz z czymś, co otacza nas i nasz świat na co dzień...


Czy ekonomia może być prosta? Wygląda na to, że tak, ponieważ kanał, o którym dzisiaj opowiemy skupia się właśnie w środowisku szeroko pojętej ekonomii, jej wadach i zaletach, a także sposobach łatwego poruszania się w tym temacie. Prosta Ekonomia to twórca, który opierając się na logicznym rozumowaniu, próbuje w prosty sposób wyjaśnić poszczególne mechanizmy tej nauki społecznej.14067973_592816807587704_5880926892599579312_o
Pierwszym, opublikowanym materiałem na tym kanale, był film ,,Bogactwo - jak je zdobyć? #oszczędności i inwestycje". Został dodany prawie rok temu, bo dokładnie 3 października 2015 roku. Twórca omawia temat bogactwa i sposobów na jego zdobycie. Pokazuje, także, jak dobrze oszczędzać na swoich inwestycjach. Warto zauważyć, że kanał prezentuje w swoich filmach oryginalność i ciekawy pomysł na przekazywanie wszystkich informacji w postaci przyjemnych dla oka animacji.
Ciekawym pomysłem "Prostej Ekonomii" jest też film ,,Czy warto iść na studia? #studiowanie w Polsce". W materiale, twórca zadaje sobie pytanie - czy w ogóle warto studiować i co dają nam studia? Celem tego audiologa jest uświadomienie widzom, w jaki sposób, na przestrzeni lat zmieniał się stosunek społeczeństwa do pojęcia studiów oraz co powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy studiować.
Najpopularniejszym filmem na kanale, który osiągnął wynik prawie 100 tysięcy wyświetleń, jest ,,Kapitalizm w Polsce #socjalizm vs kapitalizm". Jak wygląda kapitalizm w Polsce? Czy właśnie taki system ekonomiczny u nas obowiązuje? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź właśnie w tym materiale.
Głównym celem "Prostej Ekonomii" jest nauka ekonomii poprzez poruszanie różnych zagadnień ekonomicznych, często angażując fanów do interakcji. Ekonomia, finanse, pieniądze, oszczędzanie, inwestycje, systemy monetarne i systemy ekonomiczne - to wszystko znajdziecie właśnie tutaj.


Znasz jakiś ciekawy polski kanał na YouTube? Może sam jesteś osobą, która nagrywa produkcje na ten portal? Koniecznie podziel się tym pisząc w komentarzach!