Mały twórca warty polecenia #3 - Grzechu40

Mały twórca warty polecenia #3 - Grzechu40

O osobie, o której dzisiaj piszemy, było kiedyś głośno. Niestety zyskany rozgłos był skutkiem katastrofy, która przydarzyła się właśnie temu YouTuberowi. Grzechu40 to twórca, który na YouTube stracił prawie wszystko, ale nie poddał się i powrócił, by dalej tworzyć to na czym mu zależy - pasji.


W ostatnim tygodniu przedstawiliśmy Wam kanał Hargrisa. O jego twórczości możecie przeczytać tutaj. Natomiast dzisiaj, chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetkę kogoś, kto naszym zdaniem jest warty polecenia i zasługuje na o wiele większą publiczność niż aktualnie. Grzechu40 to YouTuber, który na tę chwilę ma ponad 18 tysięcy subskrypcji. Jednak ten kanał został założony dość niedawno, bo niecały rok temu (22.09.2015), a to dlatego, że jego pierwszy kanał został bezpodstawnie, na stałe usunięty z serwisu YouTube.


Wszystko zaczęło się od tego, jak twórca nagrał film, w którym wyraża swoje przemyślenia na temat islamskich imigrantów. Wypowiedział się m.in. o tym, czy powinniśmy przyjmować uchodźców z Syrii do naszego kraju, a także, czy mamy się czego obawiać z ich strony. YouTuber dodał, że to jest tylko jego zdanie i nie nakłania nikogo do przyjmowania jego toku myślenia na ten temat. Niestety, z niewiadomych przyczyn serwisowi nie spodobał się film. Zazwyczaj w takich wypadkach, materiał zostaje zablokowany, a twórca po prostu dostaje pierwsze z trzech ostrzeżeń. Jednak tutaj, tak nie było. W ciągu kilku sekund kanał Grzecha zniknął w całości z serwisu... To wydarzenie, stworzyło nie małą burzę w internecie, ponieważ to był pierwszy taki przypadek na Polskim YouTube, w którym kanał został usunięty w tak niedorzeczny sposób, bez jakichkolwiek ostrzeżeń i tłumaczeń. Wielu twórców, takich jak Ator czy TheBerliett postanowiło nagłośnić sprawę, by uświadomić innym, że wolność słowa, jak widać, nie zawsze obowiązuje. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do obejrzenia filmu Grzecha -
Niestety starego kanału Grzecha, mimo wielu prób nie udało się odzyskać, ale twórca nie poddał się i utworzył nowy kanał, na którym równie sprawnie jak wcześniej, umieszcza codziennie materiały z gier oraz vlogi na tematy nurtujące jego widzów. Cytujemy poniżej słowa z jego opisu, które w idealny sposób pokazują jego wytrwałość w dążeniu do celuYoutube usunął mi stare konto. Pozbawił mnie 2 tysięcy klipów filmowych. Dziesiątek tysięcy subów, niemal dziesiątek milionów wyświetleń. Ale nie usunął mnie!

To co wyróżnia filmy Grzecha, na tle wielu innych twórców, to sposób w jaki prowadzi serie. Jak sam mówi, próbuje łączyć świetną zabawę, z intrygującą wiedzą. YouTuber posiada ogromną wiedzę na przeróżne tematy historyczne, polityczne i psychologiczne. Dlatego ogrywając daną grę komputerową, pozwala sobie na przytaczanie ciekawych historii związanych z czasami ukazanymi w grze.
Ciekawym przykładem jest seria "Zagrajmy w Rome Total War", w której twórca opowiada o czasach starożytnych i ciekawostkach z nimi związanych.
Miłośnicy postapo też znajdą coś dla siebie, ponieważ Grzechu od dłuższego czasu nagrywa serię z gry "Stalker: Zew Prypeci", w której możemy dowiedzieć się sporo na temat wybuchu reaktora w Czarnobylu oraz jego skutkach.
Na swoim kanale prowadzi także pewną serię Q&A o nazwie "Pytajcie, a będzie Wam dane", w której omawia najbardziej nurtujące pytania jego widzów. Zaczynając od dyskusji o polityce i gospodarce, przechodząc przez teorie spiskowe, religie świata, a na obcych istotach kończąc. Jest to seria godna uwagi dla każdego, kto jest choć trochę ciekawy świata i mechanizmów nim rządzących.
Podsumowując, Grzechu40 to osoba warta uwagi i na pewno większej publiczności, ponieważ mało jest twórców takich jak On. Regularność materiałów, własny i ciekawy pomysł na kanał oraz sam fakt powrotu na YouTube, mimo zdarzenia, które mocno go dotknęło, udowadnia, że ten twórca jest warty polecenia i to właśnie dlatego o Nim jest dzisiejszy artykuł.


https://www.youtube.com/channel/UCZXd9fA9CpPUvF1H5Nmi8Qg


Znasz jakiś ciekawy polski kanał na YouTube? Może sam jesteś osobą, która nagrywa produkcje na ten portal? Koniecznie podziel się tym pisząc w komentarzach! 


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl