Magik Y wyznaje sekret swojej iluzjonistycznej kariery!

Magik Y wyznaje sekret swojej iluzjonistycznej kariery!

W dzieciństwie chyba każdy choć przez moment spoglądał z podziwem na iluzjonistów, którzy wkładali ludzi do skrzyń i sprawiali, że nagle znikali albo wyprawiali niezwykłe rzeczy ze zwykłymi kartami do gry. Nie inaczej było z popularnym na polskiej scenie Y, którego pasję do iluzji zapoczątkował jego tata pokazując mu jedną z karcianych sztuczek. 


Iluzjonista postanowił nagrać film, w którym odpowie na zadawane mu często pytanie odnośnie tego jaki jest sekret iluzji i jak się jej nauczyć. Y wprost mówi, że jednej sprawdzonej metody nie ma i właśnie to czyni ten zawód bardzo trudnym, a zarazem niezwykłym. Aby lepiej to zobrazować, postanowił przedstawić swoją własną historię.

Gdy Y miał trzy lub cztery lata jego tata pokazał mu jedną sztuczkę z kartami, której zasadę działania postanowił mu później wyjaśnić. Z jednej strony zepsuł mu wyobrażenie o istnieniu "magii", lecz z drugiej strony zmotywował do działania. Y, który poszukiwał tej jednej, wyjątkowej dziedziny, w której mógłby się spełniać i rozwijać dopiął swego i od tamtej pory nieustannie uczy się czegoś nowego. Wtedy, kiedy rozpoczynał swoją naukę sztuki iluzji w Polsce źródła na ten temat były bardzo ograniczone i uczenie się jej było bardzo trudne. Dzisiaj jednak wszystko jest na wyciągnięcie ręki i każdy może posiąść tę wiedzę - trzeba tylko chcieć i być cierpliwym. Y w filmie wspomina także czasy, w których iluzja była tylko i wyłącznie jego pasją, a nie formą zarobku. Uważa je za najlepszy okres w swojej karierze. Na tytułowe pytanie "JAK ZOSTAĆ ILUZJONISTĄ?" jednak do końca nie odpowiedział, bo przyjdzie na to pora w drugiej części poniższego filmu. Przekazał jednak informację o nowym projekcie - na specjalnej stronie musimy podać e-mail lub numer telefonu, żeby Y w ten sposób mógł podzielić się z nami ułamkiem swojej wiedzy, co ma pomóc przyszłym iluzjonistom w spełnieniu swoich marzeń. Jesteśmy ciekawi co z tego wyjdzie, a tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia opisanego filmu:

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.