Kwiatek na Facebooku, czyli nowa reakcja na posty

Kwiatek na Facebooku, czyli nowa reakcja na posty

Na pewno widzieliście już nową opcje reakcji na posty na Facebook'u. Fioletowy kwiatek pojawił się na portalu kilka dni temu i od tego czasu duża ilość użytkowników z naszego kraju zastanawia się, dlaczego widzi ją, lecz nie może jej używać. 
Reakcje pojawiły się na Facebook'u już w zeszłym roku i szybko zostały odpowiednikiem słynnego "Lubię to!". Ostatnio na portalu społecznościowym wprowadzona została opcja reakcji także na komentarze. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule na ten temat!

Z poprzednich nowości mieliśmy okazję już skorzystać, jednak z kwiatka jeszcze nie. Dlaczego nie pojawia się on koło innych reakcji? Odpowiedź jest prosta - dlatego, że został stworzony z okazji Dnia Matki. W Polsce dzień ten nie jest ruchomy i obchodzimy go 26 maja, a dla przykładu w Stanach Zjednoczonych jest to druga niedziela maja. Dzięki temu, mieszkańcy Ameryki mogą używać jej już teraz.Bardzo możliwe, że w naszym kraju funkcja ta zostanie udostępniona bliżej daty naszego święta, lecz informacja ta nie jest niestety w żaden sposób potwierdzona. Możemy więc wcale nie dostać możliwości korzystania z reakcji "Dziękuje".  Nie wiemy również, czy opcja ta zostanie dalej widoczna dla innych po zakończeniu Dnia Matki, czy zniknie na kolejny rok.


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.