Instagram rozpoczął testy płatnych subskrypcji

Instagram rozpoczął testy płatnych subskrypcji

Instagram w ostatnich dniach rozpoczął testy opcji płatnych subskrypcji kont. Nowe rozwiązanie ma pozwolić twórcom na monetyzację swoich treści publikowanych na platformie.


Płatny dostęp do specjalnych materiałów popularnych influencerów jest obecnie coraz chętniej wprowadzany przez liczne platformy społecznościowe. Kolejną z nich ma być Instagram, który w USA rozpoczął właśnie testy funkcji. Do udziału w testach zaproszone zostały znane osobistości, w tym m.in. aktor, tancerka czy koszykarz NBA. Jak działa opcja?

Testowana funkcjonalność pozwoli twórcom na włączenie opcji subskrypcji. Ta z kolei pozwoli użytkownikom na przeglądanie ekskluzywnych treści profilu - w tym zdjęć, filmów czy transmisji na żywo. Kwota subskrypcji ma być ustalana przez twórców i wynosić 0,99, 1,99, 2,99, 9,99, 19,99, 49,99 lub 99,99 dolarów miesięcznie. Zakup subskrypcji miałby odbywać się przez Google Play lub App Store.Dalsze szczegóły działania opcji nie są jeszcze znane, jednak gigant zapewnia, że do 2023 roku nie będzie pobierał żadnych prowizji od zakupionych subskrypcji. Taka decyzja może zachęcić wielu influencerów do skorzystania z pierwszej tego typu opcji monetyzacji na Instagramie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.