Instagram poinformuje Cię, gdy złamiesz prawa autorskie

Instagram poinformuje Cię, gdy złamiesz prawa autorskie

Instagram wzbogacił się właśnie o szereg usprawnień, które mają na celu ostrzeganie użytkowników w momencie łamania przez nich praw autorskich. Mowa tu m.in. o specjalnym powiadomieniu czy zmianach w regulaminie platformy.


Prawa autorskie to dosyć grząski temat. Zrozumienie ich postanowił ułatwić właśnie Instagram - platforma wzbogaciła się bowiem o kilka interesujących nowości. Mają one docelowo pomóc użytkownikom w uniknięciu problemów, jeśli ci np. nielegalnie użyją piosenki w udostępnionym filmie czy transmisji na żywo.

Instagram ostrzega, że stosowanie utworu chronionego prawem autorskim poskutkuje wyciszeniem wideo lub jego usunięciem. Tyczy się to także streamerów, gdzie nawet muzyka lecąca w radiu może przerwać transmisję w losowym momencie. Deweloperzy odpowiedzialni za usługę proszą więc wszystkich o ostrożność.

W mobilnej aplikacji zauważyć będzie można również specjalne powiadomienie ze stosownym tekstem - "Twoje wideo zostanie już niedługo usunięte, jeśli nadal będziesz transmitował muzykę, do której nie masz uprawnień".

Źródło: Instagram


Instagram zachęca do korzystania z piosenek obecnych w Kolekcji nagrań znajdującej się w odświeżonym niedawno Creator Studio:

Źródło: wł.


Więcej na temat zasad dotyczących praw autorskich przeczytacie TUTAJ.

 

Co sądzicie o nowych zasadach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.