Czy Instagram właśnie kończy ze scrollowaniem?

Czy Instagram właśnie kończy ze scrollowaniem?

Nadchodzi rewolucyjna zmiana działania Instagrama? Wiele na to wskazuje! U pierwszych użytkowników na chwilę pojawiła się nowa wersja programu, w której system przeglądania zdjęć uległ całkowitej przebudowie.


W dniu dzisiejszym u niektórych użytkowników Instagrama, w tym także u tych z Polski, pojawiła się nowa wersja aplikacji. Po wejściu w program, ujrzeli oni taki komunikat:Testowa wersja aplikacji wygląda zupełnie inaczej, gdyż zmienił się sposób przeglądania "feedu" - czyli miejsca z głównymi postami, które do tej pory scrollowaliśmy. W nowej wersji został zamieniony na posty przesuwane w lewo oraz w prawo - podobnie jak przy używaniu Instagram Stories. Na górze pojawił się natomiast pasek, w którym widzimy nasz postęp przeglądania postów. Zobaczcie jak to wygląda:


Funkcja podyktowana niebywałym sukcesem Instagram Stories na pewno znajdzie swoich wielbicieli, jednak w internecie pojawiło się sporo głosów sprzeciwu wobec tej zmiany.

Mimo tego wszystkiego, póki co nie ma powodów do paniki, gdyż osoby, które otrzymały powyższą funkcje, w większości już jej nie posiadają. To świadczy jedynie o testach, które chwilę temu zostały potwierdzone przez developerów. Twórcy Instagrama zapewnili dodatkowo, że testy nowej aplikacji przez błąd oprogramowania, trafiły do zbyt dużej liczby użytkowników. Błąd ten został już naprawiony. Czy możemy jednak spodziewać się takiej zmiany w przyszłości na stałe? To zapewne pokażą nam najbliższe tygodnie. A wy, co powiedzielibyście na taki wygląd Instagrama?

Źródło: The Verge

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.