GTA 6 ma wyglądać niesamowicie. Pozwoli na to silnik graficzny RAGE 9

GTA 6 ma wyglądać niesamowicie. Pozwoli na to silnik graficzny RAGE 9

GTA 6 ma powstać na dziewiątej iteracji autorskiego silnika graficznego RAGE. Pozwoli to na uzyskanie oszałamiających efektów wizualnych i grafiki wyprzedzającej swoje czasy - tak przynajmniej donoszą informatorzy.


Rockstar Games wciąż niewiele mówi o GTA 6. Wiadomo wyłącznie, że taka gra powstaje - pozostałe informacje pochodzą z nieoficjalnych źródeł. Czasami jednak mamy do czynienia z dosyć wiarygodnymi doniesieniami, które pozytywnie nastrajają oczekującą społeczność fanów. Co tym razem "ćwierkają ptaszki"?

Dosyć popularny insider Chris Klippel opublikował na Twitterze post, z którego wynika, że Rockstar Games opracowuje kolejną produkcję na swoim autorskim silniku RAGE (a dokładniej - na jego dziewiątej odsłonie). Nie ma więc mowy o przerzuceniu się na np. Unreal Engine 5, co miało miejsce w przypadku tworzenia chociażby nowego Wiedźmina.

Źródło: Twitter (@Chris_Klippel)


Mężczyzna twierdzi, iż RAGE 9 pozwala na uzyskiwanie niezwykle zaawansowanych technologicznie rezultatów. Porównuje on to do bycia kilka kroków przed innymi - nie da się jednak ukryć, że te słowa brzmią nieco na wyrost pod kątem tego, co obecnie deweloperzy tworzą na UE od Epic Games.
Oczywiście nowa wersja silnika graficznego RAGE9, która zostanie użyta w GTA6, będzie niesamowita. Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami, więc naprawdę nie powinniśmy być rozczarowani w tej kwestii. Mówimy o silniku, który wyprzedza swoją epokę.

Rzecz jasna graczom przyjdzie to ocenić za bliżej nieokreślony czas. Zapewne jeszcze trochę go minie zanim Rockstar Games zdecyduje na przekazanie kolejnych wieści na temat GTA 6.

 

Czekacie na GTA 6? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.