Taki przychód w 2018 roku odnotowała grupa Abstra

Taki przychód w 2018 roku odnotowała grupa Abstra

O wszystkich sukcesach grupy Abstrachuje w 2018 roku można napisać naprawdę dużo, a teraz chłopaki mogą pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Ich grupa w zeszłym roku odnotowała przychody na kwotę ponad 8 milionów złotych.  


Niedawno pisaliśmy o osiągnięciu miliarda wyświetleń pod filmami chłopaków na ich głównym kanale oraz o ich potrójnym milionie w mediach społecznościowych.  Teraz na koncie YouTuberów pojawił się także spory sukces finansowy.

Ten rok ma być wyjątkowo pracowity. Twórcy mają w planach mocniej zaangażować się w produkcję treści dla zewnętrznych twórców. Na koniec 2018 roku przychody Abstra wyniosły 8,24 mln zł, gdzie dla porównania w 2017 roku było to 2,9 mln zł oraz 2,6 mln zł w 2016. Abstrachuje.tv, czyli główny kanał grupy, odpowiada za jedną trzecią przychodów grupy Abstra oraz za 41 procent generowanych wyświetleń.Jednym z najważniejszych kierunków rozwoju zespołu jest dalsza rozbudowa portfolio o nowe kanały własne. Obecnie do grupy należy już 14 kanałów, z czego dwa otwarto już w pierwszym miesiącu 2019 roku.

Twórcy grupy Abstra w 2019 roku planują produkcję kolejnych formatów we współpracy z  partnerami zewnętrznymi. Na konferencji prasowej przedstawiciele zapowiedzieli, że trwają już rozmowy z kilkoma nowymi zewnętrznymi wydawcami, które dotyczą następnych programów. Pozostaje więc tylko czekać na efekty pracy Abstra!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.