Jacek Gadzinowski z filmem o uczestniczce Powstania Warszawskiego

Jacek Gadzinowski z filmem o uczestniczce Powstania Warszawskiego

Przełom lipca i sierpnia to dla wielu Polaków bardzo ważny czas w kontekście historii naszej ojczyzny. Z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na różnych kanałach na YouTube publikowane są filmy tematyczne związane z tamtymi wydarzeniami. Jednym z takich materiałów jest film Jacka Gadzinowskiego o 90-letniej sanitariuszce, uczestniczce powstania.
Pani Jadwiga Przybylska Wolf pseudonim Iga, bo o niej mowa, to bardzo ciepła, miła osoba, które chętnie zrelacjonowała w materiale historie i przebieg powstania. Po prostu była to sprawa danej chwili i albo się coś robiło albo się nie robiło - myśmy robili - wspomina. Życie jej nie oszczędzało, a mimo to mówi, że najważniejsze to być z życia niego zadowolonym, wszystko jedno co ono przynosi.Film został bardzo ciepło przyjęty przez widownię - w komentarzach można ujrzeć wiele opinii, że ten materiał był bardzo potrzebny, a osoby takie jak pani Jadwiga powinny uczyć historii w szkołach.
Szacunek dla tej Pani!

Potrzebne są angielskie napisy, niech to idzie w świat :)

Co ta Pani w życiu widziała, to się w głowie nie mieści... Żywa historia.

Szacunek za zdrowie! Naprawdę nie jeden chciałby tak wyglądać w wieku 90 lat! Brawa za materiał Jacku!

Szacunek dla wszystkich powstańcówJest to bardzo ważny materiał i jak mało któremu potrzebne są mu udostępnienia. Podobnych uczestników powstania jest coraz mniej, a ich relacje są niezwykle ważne do zrozumienia zarówno tego co było kiedyś, jak i współczesnej nam historii naszego kraju. Bardzo możliwe, że podobne materiały na kanale Jacka będą pojawiać się częściej. Oby tak było.

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.